Materiał Partnera Koparka gąsienicowa – jakie jest jej główne zastosowanie?

Koparka gąsienicowa – jakie jest jej główne zastosowanie?

Czy wiesz, że koparka gąsienicowa to jedna z najbardziej popularnych maszyn, wykorzystywanych na placu budowy? Wynika to z faktu, że wyposażona jest ona w specjalistyczne gąsienice, dzięki którym możliwe jest poruszanie się po wyboistym czy też nierównym terenie. Przeczytaj, do jakich zadań konkretnie służy ten sprzęt i dowiedz się, jakie trzeba mieć uprawnienia, by móc nim operować.

Kilka słów o koparce gąsienicowej

Do kategorii koparek gąsienicowych zaliczane są różnorodne maszyny: zarówno lekkie minikoparki jak i ważące kilkaset ton maszyny. Na placu budowy, koparki gąsienicowe najbardziej cenione są za zdolność do pokonywania przeszkód, które pojawiają się w terenie np. różnych wypukłości, wzniesień, niewielkich czy też średnich kamieni. Dodatkowo, maszyny te znacznie lepiej poradzą sobie w niesprzyjających warunkach niż zwykłe koparki kołowe. Mają ona bowiem znakomitą przyczepność do podłoża, co ogranicza ryzyko ugrzęźnięcia czy poślizgów. W związku z tym, ze sprzętu korzystają zarówno firmy budowlane, jak i osoby prywatne, które potrzebują maszyny o dużych możliwościach.

Jakie są zastosowania koparki gąsienicowej?

Dzięki temu, ze koparka gąsienicowa jest przystosowana do pracy w trudnym terenie, można wykonywać za jej pomocą wiele czynności. Do jej głównych zastosowań można zaliczyć:

  • nabieranie i transportowanie wybranego materiału,
  • wyrównywanie terenu – w szczególności, jeśli ma on być przygotowany pod budowę domu,
  • stworzenie zagłębienia, które jest niezbędne do późniejszego wykonania sztucznego zbiornika wodnego,
  • wykonywanie prac, związanych z przygotowaniem terenu pod fundamenty.

Oczywiście, nie są to wszystkie zastosowania koparki gąsienicowej – z powodzeniem można ją wykorzystać również do innych zadań specjalnych. Mogą być one bowiem zastosowane w przypadku podłoża z licznymi dziurami i rowami.

Komu zlecić wykonanie prac budowlanych?

Warto zaznaczyć, że nie zawsze zakup koparki gąsienicowej jest opłacalny – w związku z tym, tak bardzo popularne jest zamówienie usług koparką u zewnętrznej firmy. Niemniej jednak, na rynku istnieje wiele ofert, z których należy wybrać kompleksową i – przede wszystkim - najbardziej wiarygodną. Rekomendowanym przedsiębiorstwem, działającym w tej branży jest Tomtrans – Usługi Transportowe, prowadzone przez Tomasza Augustyniaka. Warto zaznaczyć, że działa ono na rynku od 2007 roku, co jest równoznaczne z dużym doświadczeniem. Dodatkowo, personel posiada odpowiednie kwalifikacje. Warto bowiem zaznaczyć, ze operować koparką gąsienicową może osoba, która ukończyła kurs, składający się z dwóch etapów: teoretycznego oraz praktycznego. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas