Materiał Partnera Kompleksowa hydraulika-uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Kompleksowa hydraulika-uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Infrastruktura wodna to podstawowa instalacja każdego domu jednorodzinnego, gospodarstwa rolnego czy nawet ogródków i działek spółdzielczych. Bieżąca woda, system kanalizacyjny i przyłącza do miejskiej kanalizacji lub przydomowy system ścieków są nieodłącznym elementem egzystencji w cywilizacji. Racjonalne projektowanie i kompleksowe wykonawstwo systemów wodno-kanalizacyjnych według nowoczesnych wymogów ekologicznych i rozwiązań technologicznych jest coraz częściej praktykowane na krajowym rynku, o czym piszemy poniżej.

Rozplanowanie instalacji

Systemy wodno-ściekowe wraz z całą infrastrukturą hydrauliczną tworzą współzależną sieć przepływową, która wymaga odpowiedniego zaprojektowania w celu jej ergonomicznej i bezawaryjnej pracy. Projektowanie instalacji wodnych i ściekowych musi być dostosowane do warunków środowiskowych danego terenu, jego uzbrojenia, spełniać techniczne i prawne normy oraz gwarantować czystą wodę bieżącą i sprawny odpływ zużytej wody i nieczystości. Niezwykle istotnym czynnikiem jest zakładana wielkość wolumenu zużywanej wody i odprowadzanych ścieków lub standardowe przeliczenie ich na liczbę zamieszkujących osób. Coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków pozwalające na utylizację nieczystości we własnym zakresie, które to rozwiązanie sprawdza się nie tylko na działkach i obszarach odległych od sieci komunalnych, ale także w domach jednorodzinnych z niewielkim choćby terenem przyległym.

Ekologiczna samowystarczalność

Na krajowym rynku jest już duży wybór technologii instalacji przydomowych oczyszczalni. Specjalistka z firmy PPHU „C. Fiore” Katarzyna Czapp, wylicza, że najpopularniejsze z nich to oczyszczalnie biologiczne, nie wymagające dużego terenu i proste w obsłudze oraz oczyszczalnie drenażowe, bardzo tanie ale wymagające większego terenu do jej należytej obsługi oraz roślinne, imitujące naturalny ekosystem. Takie rozwiązania pozwalają nie tylko w ekologiczny sposób pozbywać się nieczystości ale również zaoszczędzić na kosztach przyłączenia do sieci komunalnych i wyeliminować comiesięczne opłaty.

Czysta woda pitna

Równie przydatnym rozwiązaniem jest instalacja przydomowej stacji uzdatniania wody. Są one niezbędne nie tylko dla gospodarstw posiadających własne ujęcia wody, ale również mogą się okazać zabezpieczeniem i gwarancją czystej, pitnej wody dla przyłączy komunalnych, czego przykładem może być niedawna, dwukrotna awaria warszawskiej oczyszczalni Czajka. Firma wykonująca kompleksową instalację hydrauliczną dobierze właściwą wielkość stacji oraz wartości zapewniające najwyższą jakość wody. Planując więc budowę domu lub remont instalacji hydraulicznej warto spojrzeć na nią całościowo i zaplanować ze specjalistami jej parametry.

Opracowanie:

PPHU Katarzyna Czapp "C.Fiore"

Góra , Abrahama 11

  • tel. 570 634 531

Podziel się