Materiał Partnera Kominek w obudowie z naturalnego kamienia

Kominek w obudowie z naturalnego kamienia

Planując w salonie kominek z pewnością zastanawiasz się, jaką zaprojektować obudowę. Powinna ona pasować do wnętrza, do stylu całego pomieszczenia. Musi też być trwała i praktyczna, łatwa do utrzymania w czystości i zapewniać ochronę paleniska, jak i ochronę pomieszczenia przed palącym się w palenisku ogniem. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej obudować swój kominek, przeczytaj nasz poradnik, a może Cię zainspiruje.

Możliwe materiały do wykorzystania jako obudowa kominka

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie dlaczego kominek musi być obudowany? Jest to konieczność wynikająca przede wszystkim z zasad bezpieczeństwa. Poza tym, obudowane palenisko po prostu wygląda bardziej elegancko i estetycznie. Wybierając obudowę kominka musimy przede wszystkim wiedzieć, czy wykonana będzie z materiału niepalnego. To wymóg niezbędny. Dobrze też, jeśli materiał ten jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Z powyższych względów najbardziej popularne są kamienne obudowy kominków, gdyż materiał ten spełnia wszystkie wymagania. Ponadto dobrze akumuluje ciepło, oddając je jeszcze po wygaszeniu paleniska. Jest też łatwy do utrzymania w czystości.

Jaki kamień wybrać na obudowę kominka?

Obudowy kominkowe z kamienia naturalnego cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na właściwości tego materiału. Firma Granitex, wykonująca obudowy kominków, do rozważenia poleca różne rodzaje kamienia:

  • obudowa kominka z granitu – ma wysoką trwałość i odporność na oddziaływanie fizyczne i chemiczne;
  • obudowa kominka z marmuru – jest łatwiejsza w obróbce i wygląda bardzo efektownie;
  • obudowa kominka ze spieku kwarcowego – to materiał wytwarzany sztucznie, lecz z naturalnych składników takich jak piaski kwarcowe i krzemionkowe. Również bardzo twardy i odporny na uszkodzenia.

Każda kamienna obudowa kominka pozwala na uzyskanie dobrego efektu estetycznego. Obudowa taka będzie służyć przez wiele lat, zabezpieczając palenisko.

Opracowanie:

Granitex Tomasz Pietraszek

Karolina , dr. J. Huberta 63

Podziel się