Artykuł sponsorowany Kominek jako dodatkowe źródło ogrzewania

Kominek jako dodatkowe źródło ogrzewania

Chciałbyś w swoim wymarzonym domu zamontować kominek, żeby w chłodne wieczory móc zrelaksować się z książką przy blasku ognia? Dobrze zaplanowany i zamontowany, może stać się dodatkowym źródłem ciepła w sytuacjach awaryjnych jak np. awaria pieca głównego. Ponadto stanowi wyjątkową ozdobę salonu. Dlatego warto rozważyć zainstalowanie kominka w swoim domu.

Zalety posiadania kominków

Kominek bez wątpienia staje się coraz popularniejszym, dodatkowym źródłem ogrzewania. Należy mieć na uwadze, że zgodnie z polskim prawem budowlanym nie może być on jedynym. Dobrze zaplanowany jest wyjątkowo ekonomiczny i wydajny.

Co więcej, tworzy on z pewnością wyjątkową atmosferą w pomieszczeniu. Blask ognia wieczorami sprawia, że miejsce staje się przytulniejsze i zachęca do rodzinnego relaksu.

Często pomijaną korzyścią związaną z posiadaniem kominka jest to, że przyczynia się on do zmniejszenia wilgotności powietrza w domu. To źródło ciepła potrafi zredukować wilgotność nawet o kilkadziesiąt procent.Oczywiście kolejną zaletą jest niepowtarzalny wygląd. Korzystając z usług firm zajmujących się kominkami, można stworzyć ciekawą ozdobę, nawet kiedy nie pali się w nim ogień.

Jak wybrać odpowiedni kominek?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, która zajmuje się kominkami kompleksowo, od projektu, aż po montaż jak np. Jarex.

Obecnie wybór jest naprawdę duży, dlatego wcześniej warto zastanowić się, czego właściwie oczekujemy. Przede wszystkim ważne jest miejsce montażu, tak aby była możliwość rozprowadzenia ciepła po jak największej powierzchni. Należy pamiętać, aby znajdował się on w miarę możliwości blisko komina, tak aby odprowadzenie dymu było łatwe.

Jeżeli nasz kominek ma być dodatkowym źródłem ciepła w domu, warto wybrać taki z płaszczem wodnym. Dodatkową jego funkcją jest ogrzewanie wody w instalacji.Oczywiście kolejnym aspektem, jaki trzeba wziąć pod uwagę, jest sama wygląd paleniska. Ważne, aby całość była dopasowana do pomieszczenia, i dobrze z nim współgrała.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas