Artykuł sponsorowany Klimatyzacja w domu – kiedy warto się na nią zdecydować?

Klimatyzacja w domu – kiedy warto się na nią zdecydować?

Klimatyzacja jest najlepszym i najprostszym sposobem na zapewnienie optymalnych warunków temperaturowych. Początkowo montowana była w budynkach użyteczności publicznej, w wielkopowierzchniowych sklepach i biurowcach. Obecnie jednak, coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Kiedy warto zdecydować się na zainstalowanie klimatyzatora? Jakie zalety wynikają z posiadania klimatyzacji w domu?

Ocieplenie klimatu daje się we znaki szczególnie latem, gdy z powodu wysokich temperatur, trudno wytrzymać nawet we własnym domu. Prostym i skutecznym sposobem na poprawę komfortu jest montaż instalacji klimatyzacji, na który z roku na rok decyduje się coraz więcej osób, spragnionych rześkiego chłodu podczas upałów. Klimatyzacja to jednak nie tylko przyjemne chłodzenie pomieszczeń w gorące dni – pozwala także dowolnie sterować temperaturą w domu, zastępując ogrzewanie lub stanowiąc jego uzupełnienie. Montaż klimatyzacji na terenie Śląska warto zlecić firmie Eko-Sept.

Klimatyzacja domowa – zalety

Montaż klimatyzacji bez wątpienia podnosi jakość i komfort użytkowania domu. Funkcja klimatyzacji nie ogranicza się jednak wyłącznie do zapewnienia optymalnej temperatury. Modele wyposażone w specjalne filtry, mogą mieć nieoceniony wpływ również na oczyszczanie powietrza. Wybór takiego klimatyzatora to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z alergią lub chorobami płuc. Klimatyzator z filtrem skutecznie wspomaga oczyszczanie powietrza, wyłapując alergeny oraz kurz. Jest ponadto doskonałym narzędziem do walki z wilgocią w pomieszczeniach.

Rodzaje klimatyzatorów

Wśród najpopularniejszych rodzajów klimatyzatorów, warto wymienić:

Split – system składający się z dwóch jednostek: zewnętrznej, montowanej na elewacji budynku oraz wewnętrznej, którą instaluje się na ścianie klimatyzowanego pomieszczenia. To dobre rozwiązanie do niewielkich mieszkań. W przypadku większych mieszkań lub domów, znacznie lepszym rozwiązaniem jest system multisplit.

Multisplit – system, w którego przypadku, do jednej jednostki zewnętrznej może być podłączonych maksymalnie pięć jednostek wewnętrznych.

VRV –  (Variable Refrigerant Volume) – swoje działanie opiera na ciągłej zmianie ilości czynnika chłodniczego, krążącego w układzie, co służy nie tylko zapewnieniu optymalnego komfortu, ale też maksymalnej wydajności w określonych warunkach pracy. W układach VRV podczas łączenia jednostek z agregatem wykorzystuje się system trójnikowy, dlatego też możliwe jest połączenie wielu jednostek wewnętrznych z jednym agregatem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas