Artykuł sponsorowany Kiedy warto zdecydować się na wynajem rusztowania?

Kiedy warto zdecydować się na wynajem rusztowania?

Decydując się na skorzystanie z oferty jakiejkolwiek firmy budowlanej liczymy przede wszystkim na kompleksowość oferty. Spodziewamy się, że fachowcy przybędą na miejsce nie tylko wraz z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą, ale też własnym sprzętem. Nie każdy przedsiębiorca może jednak pozwolić sobie na zakup wszystkich potrzebnych narzędzi za jednym razem. Czasami nawet nie ma takiej potrzeby, gdyż w grę wchodzi nietypowe zlecenie. Z tego też powodu wynajem rusztowania staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Jakie są jego zalety?

Rusztowanie- co to takiego?

Mianem rusztowania określa się tymczasową konstrukcję, która umożliwia przeprowadzenie rozmaitych prac budowlanych na określonej wysokości. Wysokość takiej konstrukcji może wynosić od dwóch do kilkudziesięciu metrów. Nic więc dziwnego, że rusztowania odgrywają tak ważną rolę w branży budowlanej i przemysłowej. Zapewniają one robotnikom bezpieczeństwo podczas wykonywania prac wysokościowych. Jak informuje specjalista z firmy PW Stillas – rusztowania produkowane są ze stali oraz aluminium. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zakup rusztowań wykonanych z aluminium. Ich zaletą jest bez wątpienia mniejsza waga poszczególnych elementów przy zachowaniu takich samych parametrów technicznych. Warto wiedzieć, że konstrukcja rusztowania nie może być przypadkowa, a musi spełniać określone normy i standardy.

Typy rusztowań

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rusztowań są rusztowania fasadowe.Taka konstrukcja opiera się na pionowych ramach, na których ułożone są podesty robocze oraz poręcze zabezpieczające przed upadkiem z wysokości. Z powodzeniem można je wykorzystywać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Największą zaletą rusztowań fasadowych jest łatwość i szybkość ich montażu oraz demontażu. Ułatwiają wykonywanie takich prac jak malowanie, tynkowanie, ocieplanie budynków czy czyszczenie elewacji. Do bardziej skomplikowanych prac specjaliści używają rusztowań modułowych oraz rurowo-złączkowych. Ten typ rusztowań idealnie nadaje się do zastosowania w przemyśle. Poza tym wyróżnić możemy jeszcze rusztowania przejezdne.

Zalety wynajmu rusztowania

Na wynajem rusztowania powinni zdecydować się przedsiębiorcy, którym nie opłaca się kupować własnego sprzętu, gdyż ilość wykonywanych z jego wykorzystaniem prac jest marginalna. Jest to też dobre rozwiązanie dla firm budowlanych, które potrzebują dodatkowego wyposażenia do realizacji konkretnych zleceń. Usługa wynajmu jest dostępna również dla osób prywatnych, którzy planują samodzielnie wykonać np. niewielki remont elewacji. Wypożyczone rusztowanie jest zawsze idealnie dopasowane do wymagań klienta oraz znajduje się w doskonałym stanie technicznym. Usługobiorca nie musi więc martwić się o serwis czy konserwację wynajętego sprzętu. Koszty związane z wypożyczeniem rusztowania zależne są od długości planowanego wynajmu, rodzaju konstrukcji oraz cennika firmy, która świadczy podobne usługi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas