Artykuł sponsorowany Kiedy warto wynająć osuszacz powietrza?

Kiedy warto wynająć osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza pozwoli na osuszenie ścian po zawilgoceniu. Dostępne są urządzenia o różnej mocy i wielkości. Profesjonalne osuszacze wykorzystywane są głównie przez firmy budowlane, które w ten sposób przygotowują budynek do dalszych prac wykończeniowych oraz kompaktowe osuszacze, idealne do usuwania wilgoci z niewielkich pomieszczeń. Do wyboru są osuszacze absorpcyjne i kondensacyjne.

Zastosowanie osuszaczy powietrza kondensacyjnych i absorpcyjnych

Na rynku dostępne są osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne, które różnią się nieco sposobem działania. Osuszacze kondensacyjne zbierają wykraplającą się wilgoć z powietrza poprzez schładzanie jej poniżej punktu rosy – wówczas dochodzi do zjawiska kondensacji i w zbiorniku gromadzi się woda. Do parownika trafia już osuszone powietrze, które po ogrzaniu trafia z powrotem do pomieszczenia. Korzystanie z osuszacza kondensacyjnego zalecane jest głównie w warunkach wysokiej wilgotności i przy jednocześnie średnich lub wysokich temperaturach. Im zimniejsze jest powietrze, tym mniej wilgoci zostanie skroplone. Idealne warunki do osuszania kondensacyjnego to temperatura w zakresie od 5 do 36 stopni Celsjusza i wilgotność na poziomie 45%.

Absorpcyjny osuszacz powietrza wchłania parę wodą poprzez absorber, który ma silne właściwości higroskopijne. Powietrze przechodząc przez absorber, jest osuszane, a zgromadzona w filtrze woda jest usuwana dzięki strumieniowi gorącego powietrza. Osuszacze absorpcyjne można stosować praktycznie wszędzie, bez względu na wilgotność i temperaturę powietrza. Ponieważ pobór mocy jest większy niż w przypadku osuszaczy kondensacyjnych, to wynajem sprzętu do osuszania wykorzystującego zjawisko absorpcji jest zalecany w warunkach bardzo niskiej wilgotności powietrza i niskich temperaturach.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie osuszaczy powietrza?

Wynajmem osuszaczy powietrza zajmuje się wypożyczalnia sprzętu budowlanego BARON z siedzibą w Kaletach. W asortymencie firmy dostępne są osuszacze o różnych parametrach. Warto zwrócić uwagę na wydajność osuszania, zalecenia dotyczące kubatury, pobór mocy i poziom przepływu powietrza, a także wydajność osuszania w określonych warunkach. Ważny jest także poziom hałasu i zakres wilgotności. Osuszacze różnią się także pod względem wagi, wymiarów i sposobu podłączania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas