Artykuł sponsorowany Kiedy stosuje się papę termozgrzewalną?

Kiedy stosuje się papę termozgrzewalną?

Od dawna powszechnym jest stosowanie papy zgrzewalnej tradycyjne montowanej na tak zwany lepik. Jednak nowoczesne technologie pozwalają na produkcję unowocześnionych materiałów o jeszcze lepszych parametrach. W tym wypadku mowa o papie termozgrzewalnej – nowoczesnej alternatywie dla tradycyjnej papy na dach. Czym wyróżnia się papa termozgrzewalna i kiedy warto ją zastosować?

Papa termozgrzewalna, to materiał, którego zadaniem jest izolacja przed wodą. Jest on coraz chętniej wykorzystywany w budowlance i powoli wypiera stosowaną dotychczas papę dachową. Jakie są cechy nowszego materiału, i kiedy zastosowanie go będzie korzystne?

Parametry papy termozgrzewalnej

Termozgrzewalna papa, to niewątpliwie produkt nowej generacji – przede wszystkim jej parametry techniczne są o wiele lepsze niż parametry zwykłej papy. Papa termozgrzewalna powstaje z surowców, które tworzą warstwy. Do produkcji nowoczesnej papy używa się asfaltu modyfikowanego lub asfaltu oksydowanego. Wytworzenie papy termozgrzewalnej będzie się różniło w zależności od jej przeznaczenia – inne komponenty wchodzą w skład papy podkładowej, inne w skład papy do wierzchniego krycia. Pozostałe elementy, z których tworzy się papę termozgrzewalną to posypka mineralna i folia antyadhezyjna, której zadaniem jest nie dopuścić do sklejania się papy w rolce.

Zastosowanie papy termozgrzewalnej

Papę termozgrzewalną stosuje się w nowoczesnym budownictwie, najczęściej do wykonywania pokryć dachowych oraz do hydroizolacji fundamentów i ścian. Najczęściej papę termozgrzewalną wykorzystuję się przy remontach dachów.

Wybór papy termozgrzewalnej

Jak już zostało wspomniane papa termozgrzewalna może zostać wykonana z różnych komponentów, zatem poszczególne papy mogą różnić się jakością oraz ceną. Szukając papy termozgrzewalnej nawierzchniowej, do pokrycia dachu, należy zwrócić uwagę na kilka cech. Pierwszą będzie grubość papy – im grubsza, tym odporniejsza na przecieki i uszkodzenia. Jak informuje ekspert z firmy Pamir, minimalna grubość papy powinna wynosić 4,5 mm. Istotna jest również gramatura osnowy – co najmniej 200 g/m2 – parametr ten decyduje o wytrzymałości i odporności papy. Ponadto warto jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj asfaltu wykorzystanego do produkcji danej papy – najlepszy będzie asfalt modyfikowany.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas