Materiał Partnera Kiedy remontować i wymieniać instalację elektryczną?

Kiedy remontować i wymieniać instalację elektryczną?

Stara instalacja elektryczna może nie spełniać wszystkich potrzeb właściciela budynku z dwóch powodów: niesprawnego osprzętu oraz niepokrywania zapotrzebowania na prąd elektryczny. Kupując dom na rynku wtórnym, warto zlecić jej dokładne skontrolowanie, a w razie potrzeby przebudować lub całkowicie wymienić. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zlecania tych czynności?

Naturalna eksploatacja

Instalacja elektryczna w starszych domach jest zwykle wymieniana wtedy, kiedy uznaje się, że osprzęt i kable są w złym stanie. Izolacja przewodów, jak i jej wnętrze mogą pod wpływem naturalnej eksploatacji ulec korozji i zacząć się kruszyć. Prowadzi to nie tylko do awarii, ale też stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Starsze instalacje elektryczne bardzo często są też niewłaściwie osłonięte, gdyż podczas ich powstawania wymogi nie były tak rygorystyczne, jak w dzisiejszych czasach. Całkowita wymiana instalacji elektrycznej wiąże się z obszernym remontem, dlatego trzeba mieć to na uwadze, zanim zleci się to zadanie profesjonalistom. Warto zastanowić się, jakich elementów brakuje w obecnej instalacji, aby móc je wykonać w nowej.

Niefunkcjonalne rozwiązania

Zdarza się, że instalacja elektryczna jest w dobrym stanie technicznym, jednak brakuje jej funkcjonalności. W przypadku starszych domów instalacja bardzo często zawiera niewystarczającą ilość gniazdek elektrycznych, gdyż jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu, nie używało się w domach tak wielu sprzętów elektrycznych jednocześnie. Zdecydowanie najwięcej gniazdek jest potrzebnych w kuchni oraz w kąciku RTV. Ich brak to przede wszystkim konieczność stosowania trójników i ciągnięcia nieestetycznych przedłużaczy.

Firmą zajmującą się wymianą i remontem instalacji elektrycznej jest między innymi przedsiębiorstwo Andrzeja Barana, którego siedziba znajduje się w miejscowości Czasław w województwie małopolskim. Elektroinstalator nie tylko zajmie się fachową realizacją projektu, ale też dostosuje go do indywidualnych potrzeb klienta.

Pamiętaj o kontrolach!

Kontrolę należy zlecić nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Im starszy dom kupujemy, tym większe ryzyko, że instalacja elektryczna będzie w złym stanie. Tak jak zostało już wcześniej wspomniane, może stwarzać to ogromne zagrożenie. Nieprawidłowo działająca instalacja elektryczna bardzo często przyczynia się do porażenia prądem oraz wybuchu pożaru. Z pomocą profesjonalnej firmy elektrycznej można nie tylko skontrolować stan instalacji, ale także poprosić o rady w zakresie przyłączania sprzętu oraz wyboru i montażu optymalnego oświetlenia.

Opracowanie:

Usługi Elektroinstalacyjne Andrzej Baran

Czasław 74

  • tel. 532 362 654

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas