Materiał Partnera Kiedy korzysta się z usług koparką?

Kiedy korzysta się z usług koparką?

Koparki należą do najpopularniejszych maszyn wykorzystywanych w budownictwie oraz inżynierii lądowej. Słyną z bardzo szerokiego zastosowania głównie dzięki bardzo dużemu podziałowi na różne rodzaje koparek. Zazwyczaj różnią się od siebie rozmiarem oraz kształtem, co wpływa bezpośrednio na zastosowanie. W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalnej koparki?

Czym są koparki i jak się je wykorzystuje?

Koparki to maszyny przemysłowe, które wykorzystuje się do wykopywania ziemi. Są również nazywane koparko-ładowarkami. Szerokie zastosowanie sprawia, że można je użyć do kruszenia i przeciągania gleb, łamania gleby oraz wykopywania gleby oraz skał. Takie działania podejmowane są w wielu celach. Do najczęstszych z nich należy budowa dróg, budowa domów i innych budynków mieszkalnych, konstruowania budynków użytku publicznego lub przeznaczonych pod funkcjonowanie w nich przedsiębiorstw i magazynów oraz w górnictwie. Największą zaletą koparek jest ich wydajność i zdolność do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach, dzięki czemu przyspieszają pracę oraz wyręczają pracowników.

Koparki można zastosować wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeprowadzenie znacznych wykopów gleby. Kiedy można mówić o takiej sytuacji? Zawsze, kiedy praca za pomocą łopaty lub motyk byłaby bezsensowna. Koparki można więc wykorzystać do prac wydobywczych, kopania otworów, koryt rzek, rowów oraz fundamentów, podnoszenie ciężkich przedmiotów, ładowanie odpadów lub materiałów i przepychanie dużych ilości materiałów na inne miejsce - tłumaczy pracownik firmy Mazkop, która zajmuje się wypożyczaniem koparek.

Specjalne funkcje i udogodnienia koparki

Każda taka maszyna bogata jest w liczne urządzenia i funkcje pozwalające jej na tak skuteczne działanie - dlatego tak popularne jest wypożyczanie koparki. Cechują się one dużą mobilnością i siłą działania. Najczęściej spotykanymi (i najważniejszymi) elementami koparki są wysięgnik, ramię, łyżka, siłowniki hydrauliczne oraz podwozie. Razem tworzą bardzo skuteczny mechanizm możliwy do kontroli bezpośrednio z kabiny, w której jest miejsce dla kierowcy.

Nowoczesne koparki wykorzystują do swojej pracy systemy hydrauliczne, ponieważ pozwalają one na generowanie dużej mocy potrzebnej przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Wysięgnik koparek, do którego montowane są różne końcówki, pozwala na przyłączenie m.in. wiertła, nożyc, łyżki lub innych narzędzi w zależności od potrzeby na dany moment. Dzięki temu koparki można swobodnie dostosowywać do różnych zadań – przepychania skał, wiercenia, łamania podłoża oraz np. przenoszenia zanieczyszczeń.

Podziel się