Materiał Partnera Kiedy i dlaczego warto wynająć rękaw zsypowy?

Kiedy i dlaczego warto wynająć rękaw zsypowy?

Rękaw zsypowy jest elementem, który ciężko zastąpić podczas prac na wyższych kondygnacjach. Stosuje się go najczęściej podczas remontów oraz budowy wysokich konstrukcji, które często wymagają usunięcia gruzów i innych elementów. W takiej sytuacji można umieścić rękaw tuż przy rusztowaniu i z łatwością wykonywać prace, które bez tego byłyby niemal niemożliwe do realizacji.

Jak wygląda rękaw zsypowy?

Zsyp do gruzu ma najczęściej postać tuby wykonanej z wytrzymałego na uszkodzenia surowca, który jest odporny na gruz oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Materiał użyty do produkcji to najczęściej polietylenu PE-HD, a konstrukcja rękawa składa się z segmentów umożliwiających zmianę jego parametrów i długości – informuje pracownik firmy SAWO RECYKLING SP. J.  ze Zgierza.

Rękawy zsypowe przytwierdza się do okien budynku lub bezpośrednio do rusztowań zainstalowanych obok remontowanej budowli.

Rękaw zsypowy na budowie domu jednorodzinnego

Praktyczny rękaw zsypowy można umieścić tuż przy budowie domu jednorodzinneg. Pozwala to w szybki sposób usuwać zalegające tam gruzy, stare tynki, elementy cegieł oraz poszycia dachowego lub komina.

W momencie, gdy planowany remont będzie wymagał licznego kucia i wymiany dużej ilości surowców na wyższych piętrach, warto zastosować właśnie to popularne w kręgach budowlanych rozwiązanie. W zestawie należy także wynająć duży kontener na cegły i gruzy, do którego – poprzez rękaw zsypowy – spłyną wszystkie odpadki z górnej kondygnacji.

Rękaw zsypowy do usuwania śniegu z poszycia dachowego

Co ciekawe niektóre firmy i osoby prywatne usuwają z dachu śnieg właśnie za pomocą rękawa zsypowego. Jest to bezpieczne rozwiązanie, a w przypadku dużych połaci dachowych i grubych warstw śniegu, można w łatwy sposób można umieścić całą pokrywę śnieżną w  jednym miejscu.  Zapobiega to rozrzucaniu śniegu dookoła domu i na sąsiednich posesjach.

Rękaw zsypowy na bardzo wysokich kondygnacjach

Rękaw zsypowy sprawdzi się także podczas budowania i remontowania konstrukcji na bardzo wysokich kondygnacjach. Z tego powodu specjalistyczne zsypy są użytkowane nawet na bardzo dużych wysokościach w przypadku kamienic, bloków oraz innych budynków użyteczności publicznej. 

Niektóre firmy mają w ofercie bezpłatny odbiór pokruszonej ceramiki, cegieł i betonu. W przypadku, kiedy materiałów do wyburzenia lub usunięcia jest naprawdę dużo, warto zdecydować się na wynajem zsypu do gruzu, który działa błyskawicznie niczym zjeżdżalnia na basenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas