Materiał Partnera Kiedy big bagi to dobra alternatywa dla kontenerów na gruz?

Kiedy big bagi to dobra alternatywa dla kontenerów na gruz?

Przeprowadzenie remontu oraz prace budowlane wymagają pozbycia się powstałych w ich wyniku odpadów budowlanych. Do najpopularniejszych rozwiązań należy zastosowanie kontenerów na gruz, jednak ostatnimi czasy alternatywą dla nich stały się tak zwane big bagi. Czym są takie pojemniki i dlaczego powoli zaczynają zastępować kontenery? O tym w poniższym artykule.

Czym charakteryzują się big bagi?

Big bag jest to worek na śmieci wyprodukowany z elastycznego materiału, który doskonale sprawdza się w transporcie odpadów. Do jego produkcji stosuje się zwykle dwa rodzaje polipropylenu: powlekany lub niepowlekany. Big bagi sprawdza się w przewożeniu materiałów takich jak:

  • odpady biodegradowalne,
  • złom,
  • gruz,
  • szkło,
  • tworzywa sztuczne,
  • odpady segregowane.

Zamiennie pojemniki tego typu nazywa się workami wielkogabarytowymi, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Sprawdzają się nie tylko w transporcie zbędnych materiałów budowlanych, ale także w innych gałęziach przemysłu do przechowywania, na przykład żywności, zboża, paszy dla zwierząt oraz nasion. Dzięki swej trwałości i prostej budowie worki big bag można stosować w różnych warunkach. W zależności od rodzaju tworzywa wykorzystanego do ich produkcji mogą zapobiegać przedostawaniu się wilgoci do środka lub zapewniać dobry przepływ powietrza wewnątrz materiału.

Kiedy kontener zastąpić big bagiem?

Producenci big bagów, tacy jak firma Polrod z Lublina, polecają zastąpienie tradycyjnych kontenerów big bagami szczególnie w przypadku, gdy prace budowlane i remontowe trwają dosyć długo lub kiedy nie ma wystarczającej ilości miejsca na rozstawienie kontenera. Dzięki wspomnianej już elastyczności, pojemniki te można ustawiać w dowolnym miejscu, nie tracąc przy tym potrzebnej do pracy przestrzeni. Poza tym termin zwrotu big bagów jest zdecydowanie z dłuższy, co pozwala na zaoszczędzenie sporych środków finansowych.

Pakowanie materiałów pojemnościowych do big bagów jest niezwykle wygodne. Mogą one pomieścić różne ilości sypkich materiałów oraz zapewnić ograniczenie ich rozprzestrzeniania się, na przykład na placu budowy. Firmy produkujące tego typu pojemniki oferują również wkłady profilowane, czyli tak zwane linery, które stosuje się w branży spożywczej oraz chemicznej. Chronią one zewnętrzną część big bagu przed zabrudzeniami, które często wymagają kosztownego i czasochłonnego czyszczenia.

Pojemniki tego typu mogą być, podobnie jak kontenery, wykorzystywane wtórnie, a wybór ich rodzaju i gabarytów zależy wyłącznie od potrzeb klienta oraz pakowanego do nich materiału.

Podziel się