Artykuł sponsorowany Jonizacja powietrza w kontekście zwalczania wirusów – w tym obecnego COVID19 – w pomieszczeniach.

Jonizacja powietrza w kontekście zwalczania wirusów – w tym obecnego COVID19 – w pomieszczeniach.

Nasze mieszkania, domy, biura i wszystkie inne pomieszczenia zamknięte pełne są patogenów, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Mowa tu oczywiście o bakteriach, grzybach, zarodnikach pleśni i wirusach. Sprzymierzeńcem w walce z tymi drobnoustrojami jest technologia. Nowoczesne oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji podnoszą jakość powietrza, którym oddychamy i redukują ilość patogenów, które się w nim znajdują. W jaki sposób jest to możliwe?

Wpływ jonów na zdrowie człowieka

Wpływ jonów na ludzkie zdrowie zależny jest od ich ładunku. Jony dodatnie dominują w pomieszczeniach wypełnionych sprzętem elektronicznym i zatłoczonych, czyli takich, w których najczęściej przebywamy każdego dnia. Niestety jony dodatnie wykazują negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Powodują problemy z koncentracją, bóle głowy, obniżenie nastroju, a nawet poczucie chronicznego zmęczenia.

Ich przeciwieństwem są jony ujemne, które sprawiają, że czujemy się lepiej i mamy więcej energii do działania. Udowodniono też, że jony ujemne są pomocne w leczeniu chorób układu oddechowego takich jak np. astma. Nadmiar jonów ujemnych w powietrzu nie jest jednak zjawiskiem dobrym. Ich znaczna przewaga powoduje bowiem przyspieszenie wszystkich reakcji biologicznych, również tych niekorzystnych, jak np. namnażanie się komórek rakowych. Bardzo ważne jest zatem, by obydwa rodzaje jonów znajdowały się w stanie równowagi, tworząc przyjazny dla człowieka elektroklimat.

Jak działa  jonizator powietrza?

Zasada działania jonizatorów powietrza jest dość złożona. Mówiąc najprościej, elektrody, w które wyposażone jest urządzenie, rozbijają cząsteczki wody i tlenu na jony dodatnie H+ i ujemne O-. Przyciągają one dipolowe cząsteczki wody i tworzą z nimi jony. W momencie, gdy jony w takiej postaci trafią na wirusa, bakterię czy zarodnika pleśni, otaczają szkodliwą komórkę, tworząc rodnik OH.

Niszczy on błonę komórkową patogenu i go unieszkodliwia.  Powietrze w pomieszczeniu, w którym działa jonizator, jest wolne od drobnoustrojów, a tym samym zdrowsze dla człowieka. Warto wspomnieć też o tym, że uwalniane do otoczenia jony eliminują nieprzyjemne zapachy oraz mają znakomity wpływ na kondycję naszej skóry. Według najnowszych badań, cząsteczki te powodują wzrost jej nawilżenia o 6%.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, warto zaopatrzyć się w nowoczesny oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji. Takie urządzenie przyda nam się nie tylko w domu, ale też w miejscu pracy. Sprzęty tego rodzaju sprawdzają się nawet w większych pomieszczeniach, których powierzchnia wynosi do 120 metrów kwadratowych. Z powodzeniem więc można stosować je w szkołach, przedszkolach czy sklepach.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem a koronawirus

W dobie pandemii koronawirusa, większą uwagę zwracamy na to, by prowadzić bardziej higieniczny tryb życia. COVID-19 przenosi się drogą kropelkową, lecz zarazić możemy się również przez bezpośredni kontakt fizyczny z nosicielem np. przez podanie dłoni na przywitanie. Wirusolodzy uczulają też, że koronawirus potrafi przetrwać jakiś czas również poza organizmem żywiciela. Patogen „czyha” na nas na powierzchniach codziennie używanych przedmiotów (poręcz tramwajowa, barierka schodów w galerii handlowej), a także może przez kilkadziesiąt minut unosić się w powietrzu.

Jonizatory posiadają potwierdzoną wieloma badaniami skuteczność eliminacji wirusów, w tym również tego, który wywołuje COVID-19. Jak informuje specjalista z firmy MTM – zakup oczyszczacza powietrza z funkcją jonizacji to najlepszy sposób na to, by zadbać o prawidłowy mikroklimat w naszym domu. Działanie urządzenia w połączeniu z przestrzeganiem zasad higieny osobistej oraz zaleceń specjalistów, pozwoli znacznie obniżyć ryzyko zachorowania na COVID-19.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas