Materiał Partnera Jeśli schody na zamówienie, to tylko Szymoniak

Jeśli schody na zamówienie, to tylko Szymoniak

Coraz częściej szukamy sposobu na stylowe wykończenie naszych domów, mieszkań i biur, które byłoby inne niż wszystkie. Jeśli chodzi o stałe elementy i konstrukcje, jakie można znaleźć w każdym budynku, możemy mieć problem ze znalezieniem oryginalnego projektu. Dlatego dobrym pomysłem jest zamówienie schodów w zakładzie stolarskim. O wiele łatwiej będzie dopasować ich wygląd do naszej wizji wystroju pomieszczeń.

Drewniane schody nadają wnętrzom specyficznego klimatu. Przywołują skojarzenia z naturą, są eleganckie i w zależności od odcienia drewna mogą rozjaśnić ciemny korytarz, czy stanowić ciekawy akcent kolorystyczny. Nie oznacza to jednak, że tego typu stolarka pasuje jedynie do tradycyjnie urządzonych czy starych domów. Łącząc drewno z innymi materiałami, uzyskać można spektakularny efekt idealny do nowoczesnego wnętrza. Szymoniak to przedsiębiorstwo, które realizuje zamówienia na produkcję od podstaw i montaż schodów oraz elementów jak balustrady i poręcze. Warto rozważyć taką opcję, jeśli zależy nam na schodach innych niż wszystkie dostępne modele na rynku.

Dlaczego warto zatrudnić firmę do produkcji schodów?

Jednym ze stałych elementów w budynkach są schody, które pełnią ważną funkcję łączenia ze sobą kilku pięter. Powinny być one jednak również stylowe, funkcjonalne i bezpieczne dla użytkownika. Trudno czasami dopasować gotowy zestaw montażowy dostępny w sklepach do niewymiarowej klatki schodowej czy przestrzeni dostępnej w domu do instalacji schodów. Zbyt wąskie stopnie, brak podestów, gdzie można przystanąć, co jest korzystne dla starszych osób czy dzieci, brak poręczy i balustrady, źle dobrane słupki mogą stanowić zagrożenie dla osób użytkujących schody. Są to problemy, które wyeliminujemy, korzystając z miejsc takich jak zakład stolarski Szymoniak, gdzie pracownicy pobiorą dokładne wymiary miejsca, w którym mają zostać zainstalowane schody, doradzą najlepszy ich styl, dobiorą elementy wykończenia oraz przeprowadzą sprawny i efektywny montaż. Dobór typu schodów do architektury budynku jest niezbędny, aby konstrukcja była trwała i wytrzymała. Można mieć też pewność, że do ich produkcji wybrane zostaną najlepsze materiały. Zamówienie tego typu produktu na wymiar pozwala też na jego pełną personalizację.

Schody tradycyjne i nowoczesne – dopasujemy model do każdego wnętrza

Masywne dębowe schody, kojarzą się z domem w górach lub innym odludnym miejscem, delikatne sosnowe stopnie to ciekawy akcent w mieszkaniu urządzonym przy użyciu naturalnych materiałów. Na tym polega fenomen schodów z drewna, bardzo łatwo dopasować je do potrzeb użytkowników. Nowoczesne wnętrza skorzystają również z dodatków jak balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej, które pomalowane proszkowo można przekształcić w eleganckie wykończenie loftu, mieszkania urządzonego w stylu industrialnym czy przedwojennej kamienicy. Dodając szklane elementy do balustrady, uzyskujemy eleganckie schody, idealne do biura czy budynku użyteczności publicznej. To też sposób jak wykończyć balkon czy taras w domu. Wysokiej jakości wykonanie, konserwacja odpowiednimi preparatami pozwoli cieszyć się produktami zamówionymi w zakładzie przez wiele lat.

Opracowanie:

Szymoniak Schody Przemysław Szymoniak

Pleszew , Kaliska 54

Podziel się