Artykuł sponsorowany Jakim celom służą rusztowania na placach budowy?

Jakim celom służą rusztowania na placach budowy?

Rusztowania to konstrukcje, które przydają się szczególnie podczas wykonywania różnych robót budowlanych oraz prac na wysokości. To niezbędne wyposażenie każdej firmy budowlanej i nie tylko. W artykule piszemy o rodzajach rusztowań oraz najpopularniejszych zastosowaniach tych konstrukcji. Podpowiadamy też, kiedy warto zdecydować się na wynajem rusztowań. 

Jakie są rodzaje rusztowań?

Rusztowania budowlane występują obecnie w dwóch wariantach wykonania: z aluminium oraz ze stali. Te pierwsze cechują się dużą lekkością, łatwym transportem oraz odpornością na korozję. Konstrukcje stalowe natomiast charakteryzują się dużą stabilnością i wytrzymałością na działanie silnego wiatru. Dawniej używano także rusztowań drewnianych, jednak z czasem wyparły je bardziej funkcjonalne systemy aluminiowe i stalowe. Ze względu na sposób wykonania, rusztowania można podzielić na:

  • modułowe;

  • stojakowe;

  • specjalne;

  • kolumnowe (warszawskie);

  • kozłowe;

  • ramowe;

  • wspornikowe;

  • ruchome.

Dzięki licznym wariantom rusztowań można je z łatwością dostosować niemal do każdego rodzaju prac budowlanych i nie tylko. 

Zastosowania rusztowań w budownictwie

Rusztowania są niezbędnym wyposażeniem szczególnie podczas prac wykończeniowych i ociepleniowych, a także w trakcie remontów, renowacji i konserwacji budynków. Poza tym, konstrukcje tego typu można stawiać także wewnątrz obiektów, takich jak hale produkcyjne, zakłady przemysłowe, centra handlowe i podobne wysokie budowle. Z rusztowań zaleca się korzystać do różnego rodzaju prac na wysokości. Należy przy tym pamiętać, aby korzystając z tych sprzętów przestrzegać odpowiednich norm bezpieczeństwa i dostosować typ rusztowania do charakteru wykonywanych czynności. 

Wynajem rusztowań 

Obecnie na rynku można znaleźć szeroki asortyment rusztowań budowlanych. Korzystnym rozwiązaniem dla wielu firm może być również wynajem rusztowania – usługa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy korzystają z takiego wyposażenia sporadycznie, a także do osób prywatnych. Jedną z firm, która specjalizuje się w dzierżawie rusztowań ramowych i modułowych jest Efekt Rakowski – rusztowania. Przedsiębiorstwo zajmuje się także projektami, montażem i serwisem takich konstrukcji. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas