Materiał Partnera Jakie zagęszczarki wynajmuje firma budowlana Len-Kub?

Jakie zagęszczarki wynajmuje firma budowlana Len-Kub?

Duży obszar prac budowlanych zajmują roboty ziemne. Bez nich trudno wyobrazić sobie kolejne etapy prac. Jedną z czynności wykonywaną w trakcie robót ziemnych jest ubijanie terenu. Dzięki temu podłoże jest stabilniejsze. Ubijanie podłoża wykonuje się np. podczas układania kostki brukowej, a do realizacji tego zadania wykorzystuje się zagęszczarki. Na rynku znajdziesz różne ich rodzaje, a wśród nich są urządzenia typu skoczek, a także zagęszczarki do polbruku. Możesz je wypożyczyć od firmy Len-Kub z Kajkowa.

Jakie jest zastosowanie zagęszczarek typu skoczek?

Jednym z rodzajów zagęszczarek są urządzenia nazywane „skoczkami”. Tego typu sprzęty budowlane znajdziesz w asortymencie firmy Len-Kub. Zagęszczarki te wykorzystasz przede wszystkim do ubijania gruntu przed wykonaniem prac budowlanych. Najczęściej są to prace brukarskie. Poza tym zagęszczarki typu skoczek sprawdzą się w drogownictwie. W tym obszarze budownictwa służą one do ubijania nawierzchni asfaltowych lub innych nawierzchni w miejscach trudnodostępnych. Co więcej, zagęszczarki te świetnie poradzą sobie z ubiciem podłoża podczas robót fundamentowych. Oprócz tego zagęszczarki stosowane są w budownictwie kubaturowym.

Na rynku dostępne są rozmaite ubijaki do gruntu. Firma Len-Kub oferuje wynajem zagęszczarki typu skoczek 80 kg. Jednak w trakcie wypożyczenia takiej maszyny powinieneś zwrócić także uwagę na inne parametry. Mowa tu między innymi o wymiarach płyty roboczej urządzenia, głębokości zagęszczania, prędkości roboczej czy też częstotliwości wibracji.

Gdzie wykorzystuje się zagęszczarki do polbruku?

Oprócz zagęszczarek typu skoczek firma Len-Kub dysponuje także urządzeniami przeznaczonymi do polbruku. Ich zastosowanie jest podobne do omawianych wcześniej maszyn. Dzięki nim bez problemów ubijesz podłoże przed kostką brukową, a jak wiadomo, wykonanie solidnej podbudowy to klucz do sukcesu w pracach brukarskich. Warto jednak dodać, że dzięki zagęszczarce do kostki brukowej ubijesz także inne nawierzchnie, w tym ścieżki rowerowe, a nawet grunt przed kładzeniem przewodów.

Różnice między zagęszczarkami płytowymi i wibracyjnymi

Zagęszczarki klasyfikuje się także na płytowe i wibracyjne. Zagęszczarki płytowe wyróżniają się niewielką wagą (do 100 kg) i przeznaczone są do przeprowadzania prac domowych. Przykładem może być ubicie terenu przed układaniem nawierzchni z kostki brukowej. Do nich zaliczają się wspomniane wcześniej urządzenia typu skoczek, wypożyczane przez firmę Len-Kub z Kajkowa w województwie warmińsko-mazurskim. Z kolei zagęszczarki wibracyjne to sprzęty przeznaczone do realizacji większych inwestycji. Wyróżniają się one większą mocą. Ich działanie polega na pracy dwóch niewyważonych masach, które wywołują drgania. Te przenoszone są na zagęszczaną powierzchnię. W ten sposób ubija się teren za pomocą wibracyjnych zagęszczarek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas