Materiał Partnera Jakie wybrać ogrodzenie do posesji?

Jakie wybrać ogrodzenie do posesji?

Wybór ogrodzenia do posesji jest ważną decyzją. W pierwszej kolejności musi ono spełniać podstawowe zadanie, jakim jest ochrona posiadłości. Często zwraca się także uwagę na walory wizualne elementu okalającego nieruchomość. Niewiele osób zwraca uwagę już na tak ważny element, jakim jest jakość wykonania ogrodzeń. A właśnie od niej zależny jest pierwszy punkt. Od tego zależeć też będzie obowiązek i częstotliwość konserwacji.

Rodzaje ogrodzeń

Rodzajów ogrodzeń jest  wiele, a każda się różni pod względem konstrukcji i wyglądu. Różnić może się także zastosowaniem. W pierwszej kolejności wymienić należy najczęściej przez Polaków wybierane ogrodzenie panelowe. Jest to ogrodzenie montowane z gotowych elementów (paneli ogrodzeniowych). Są one wykonane z drutów o grubości od 3 mm do 8 mm. Ogrodzenia panelowe są wykorzystywane do okalania zarówno obiektów przemysłowych, jak i zabudowań wielorodzinnych, czy domków jednorodzinnych. Drugim typem ogrodzeń jest ogrodzenie posesyjne (inaczej ślusarskie). Jest ono wypełnione przęsłami, które są wykonane z profili stalowych. Są one zabezpieczone przed korozją, przez ocynkowanie ogniowe i malowane proszkowo. Szerokość profili, jak i odstępy między nimi ustalana jest indywidualnie. Od lat wykorzystywanym rozwiązaniem jest siatka ogrodzeniowa. Towarzyszy ona Polsce od wielu lat, a wraz z biegiem czasu wiele problemów przeszłości zostało zniwelowanych, dzięki ciągłym udoskonalaniu procesu produkcji. Możliwe jest także wykonanie ogrodzenia z bloczków betonowych. Charakteryzuje się ono niebanalnym wyglądem, który można urozmaicać, dobierając odpowiednie kolory, czy faktury bloczków. Istnieją jeszcze ogrodzenia gabionowe. Jest ono złożone ze stalowych koszy, wypełnionych kamieniami. Kosze tworzą bardzo trwałą konstrukcję, która służyć będzie przez długie lata. Te i wiele innych typów ogrodzeń zamówić można w firmie Technix z Krakowa.

Na co zwrócić uwagę wybierając ogrodzenie?

Wybierając ogrodzenie, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad przyszłym jego zastosowaniem, a także osobistymi preferencjami między innymi wizualnymi. Bezwzględnie  zwrócić uwagę należy na jakość wykonania ogrodzenia. Jest ona niezmiernie ważna. Od niej mogą zależeć dodatkowe koszty, jakie będą się wiązać z ewentualną dodatkową konserwacją, czy naprawami. Dobrej jakości ogrodzenia są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, działaniem warunków atmosferycznych itd. Dlatego na ogrodzeniach nie warto oszczędzać, a kupować je najlepiej w hurtowniach specjalistycznych. W marketach znaleźć można wiele rodzajów ogrodzeń, po dobrej cenie. Jednak niestety zazwyczaj znacznie odbiegają one jakościowo, od tych oferowanych w sklepach specjalistycznych. Ponadto w markecie rzadko możemy liczyć na fachowe doradztwo ze strony personelu. Przedstawiciele hurtowni specjalistycznych świadczą takie usługi nawet w terenie, by jak najlepiej dopasować ogrodzenie do potrzeb klienta na podstawie jego oczekiwań oraz możliwości finansowych. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej satysfakcjonujące dla usługobiorcy, który niejednokrotnie czuje się zagubiony stojąc przed wieloma możliwościami wyboru. Warto pamiętać również o usługach, związanych z montażem. Na próżno szukać ich w popularnych marketach. Klient po zakupie wybranego materiału, pozostawiany jest sam sobie. Profesjonalne firmy wykazują pełne zaangażowanie, nie tylko na etapie sprzedaży swoich produktów, ale też w kwestii ich instalacji.

Podziel się