Artykuł sponsorowany Jakie schody produkują zakłady stolarskie?

Jakie schody produkują zakłady stolarskie?

Posiadając dom lub mieszkanie piętrowe koniecznie musimy wyposażyć wnętrze budynku w schody. Bardzo popularne jest stosowanie schodów drewnianych. Jeżeli zdecydujemy się na taki typ schodów nie musimy martwić się o to gdzie się w nie zaopatrzymy. Na rynku jest dużo firm zajmujących się produkowaniem i sprzedażą drewnianych schodów. Nie trzeba także martwić się o to, czy będą one pasować do naszego wnętrze, ponieważ niemal każdy stolarz wykonuje schody na wymiar.

Zalety schodów drewnianych

Gdy postanowiliśmy kupić schody drewniane do naszego domu lub mieszkania musimy pamiętać o tym, aby wcześniej wykonać ich projekt. Projektowaniem schodów drewnianych zajmują się zakłady stolarskie lub inne firmy działające w tej branży. Jedynie przy zamawianiu drewnianych schodów modułowych nie trzeba mieć projektu, ponieważ składa się je z powtarzalnych elementów.

Schody z drewna mają kilka zalet. Jak tłumaczy specjalista z tej branży z firmy Drew-Schod. Schody drewniane ze Sławkowic, drewniane schody przede wszystkim są lekkie i nie stanowią większego problemu przy ich montowaniu. Poza tym wytwarzane są na etapie wykończeniowym budynku oraz powstają niezależnie od konstrukcji domu. Dodatkowymi zaletami takich schodów jest możliwość ich zakupienia u producenta lub w zakładzie stolarskim. Ponadto istnieją schody drewniane, które można samodzielnie zamontować.

Schody drewniane wykonywane są z różnego rodzaju drewna. Najczęściej do wytwarzania schodów wykorzystuje się dąb oraz jesion. Te gatunki drewna zapewnią, że schody będą trwałe przed długie lata. Rzadziej stosuje się inne gatunki takie jak klon, brzozę, czy buk. Istotne jest to, że stopnie drewniane powinny być wykonane z drewna o co najmniej drugiej klasie jakości, natomiast pozostałe elementy nośne schodów muszą być wytworzone z drewna klasy pierwszej. Dodatkowo materiał powinien mieć gęsto rozmieszczone słoje. Poza tym drewno nie może mieć sęków, a jego wilgotność nie może przekraczać 8%.

Popularne rodzaje schodów

Zakłady stolarskie wykonują rozmaite konstrukcje schodów drewnianych. Dużą popularnością cieszą się schody drewniane policzkowe. Ich trzon stanowią dwie belki policzkowe, które stanowią oparcie dla krawędzi stopni. Najczęściej belki mają od 6 cm do 8 cm grubości. Taki typ schodów może być prosty lub o wygiętej linii. Konstrukcja policzkowa wspomagana jest dodatkowymi wspornikami, np. słupami.

Kolejnym typem schodów drewnianych są te o konstrukcji policzkowo-sztycowej. W takich schodach belka policzkowa jest umiejscowiona tylko po jednej stronie. Charakteryzują się one jeszcze tym, że po stronie bardziej wyeksponowanej jest balustrada. Poręcz balustrady schodowej jest podparta przez tralki, które opierają się o krawędzie stopni.

Innym rodzajem są schody drewniane wspornikowe, które inaczej nazywane są schodami siodłowymi. Stopnie takich schodów podtrzymywane są w środkowej części przez belki nośne. W prostych konstrukcjach belki są rozpięte między podłogą a stropem. Jednak konstrukcja takich schodów zazwyczaj jest skomplikowana, ponieważ często potrzebne są dodatkowe podpory w postaci słupów. W takim rodzaju schodów stopnie mogą być połączone ze ścianą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas