Materiał Partnera Jakie są rodzaje insalacji hydraulicznych?

Jakie są rodzaje insalacji hydraulicznych?

Każdy budynek, w którym mieszkamy lub pracujemy, wyposażony jest w odpowiedni sprzęt sanitarny. Sprzęty te są niezbędne, ponieważ bez bieżącej wody, świeżego i czystego powietrza oraz odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu będzie nam ciężko pracować. Z naszego artykułu dowiesz się, czym jest instalacja, jak zbudować i jak ją uruchomić.

Definicja instalacji sanitarnych

Obiekty sanitarne to zespół obiektów budowlanych zlokalizowanych wewnątrz i na zewnątrz budynku. Ich zadaniem jest dostarczenie do obiektu mediów takich jak woda, powietrze i gaz ziemny. Spośród wielu obiektów sanitarnych opiszemy 4 podstawowe typy: wodne, kanalizacyjne, grzewcze i wentylacyjne.

Usługi tego typu świadczą doświadczeni hydraulicy, tacy jak Konrad Krajewski.

Instalacja wodna

Jak sama nazwa wskazuje, powyższym systemem możemy wnieść do obiektu ciepłą i zimną wodę, a następnie wykorzystać ją do mycia, sprzątania, gotowania czy podlewania ogrodu. System składa się głównie z rur, ale nie można zapominać o kotle służącym do podgrzewania zimnej wody i utrzymywania jej odpowiedniej temperatury przez długi czas. Zawór pełni również ważną rolę, ponieważ w każdej chwili może odciąć dopływ cieczy, szczególnie w sytuacjach awaryjnych.

Instalacja kanalizacyjna

System jest podłączony do zestawu rur, korytek i kolektorów wody, które mogą odprowadzać zużytą wodę i ścieki. Można je również stosować na zewnątrz budynków mieszkalnych, aby skutecznie usunąć ciecz pozostawioną po posesji po deszczu i śniegu.

Instalacja grzewcza

Nie ma wątpliwości, że instalacja grzewcza jest jedną z najbardziej skomplikowanych instalacji w nowoczesnych budynkach, nie tylko ze względu na liczne elementy składające się na nią, ale także dlatego, że zapewniamy dużą ilość technologii grzewczych pomieszczenia. Najpopularniejszym obecnie stosowanym rozwiązaniem jest tlenek węgla, czyli centralne ogrzewanie. Zastosowanie sprzętu wymaga pomieszczenia jako kotłowni. Podczas spalania w piecu pomieszczenia woda jest podgrzewana, a następnie woda przepływa przez system rur do różnego rodzaju grzejników. Najczęściej stosowane w budynkach prywatnych, komercyjnych i przemysłowych to: nagrzewnice gazowe, konwekcyjne, promiennikowe, nadmuchowe i podtynkowe. Zastosowanie danego typu w dużej mierze zależy od wielkości pomieszczenia, średniej temperatury, jaka będzie w nim utrzymywana oraz naszych możliwości finansowych.

Instalacja wentylacji

W ten sposób nie tylko umożliwia dopływ świeżego powietrza do budynku z zewnątrz, ale również usuwa szkodliwe opary i dymy z budynku. W przypadku ulatniania się gazu przez nieszczelność instalacji lub pożaru budynku sprawny system wentylacji będzie odgrywał niezwykle ważną rolę. Zmniejsza ryzyko zatrucia ludzi w danym budynku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas