Materiał Partnera Jakie są najczęstsze awarie wiertarek?

Jakie są najczęstsze awarie wiertarek?

Wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów majsterkowania, wiertarki to podstawowy rodzaj elektronarzędzi. Ze względu na charakterystykę ich pracy nierzadko ulegają one jednak awariom, których wyeliminowanie może wymagać skorzystania z usług profesjonalnego serwisu tego typu sprzętu. Co zatem najczęściej psuje się w wiertarkach i jakie są przyczyny usterek?

Dlaczego wiertarka nie chce się włączyć?

Brak reakcji na próby uruchomienia wiertarki wskazywać mogą na kilka usterek narzędzia. Podstawowym problemem może być uszkodzenie kabla zasilającego. Sprawdzenie przewodu jest zatem pierwszym etapem serwisu elektronarzędzi tego typu, który powinien obejmować także dokładne zbadanie samej wiertarki. Wiąże się to z kolei z jej demontażem na części. Po zdjęciu obudowy możliwe jest ocenienie stanu zużycia m.in. zespołu szczotkotrzymacza rozrusznika. To właśnie jego awaria jest często źródłem problemu z uruchomieniem wiertarki.

W takich elektronarzędziach uszkodzeniu mogą ulec również silniki elektryczne. Tego typu sytuacja wymaga gruntownego serwisu i najczęściej wymiany jednostki. Do poważnych awarii dochodzi m.in. poprzez przegrzanie wiertarki wskutek długotrwałej, intensywnej eksploatacji. Warto mieć to na uwadze i przy rozległych pracach planować odpowiednie przerwy, podczas których sprzęt będzie mógł efektywnie schłodzić się przed ponownym rozpoczęciem wiercenia. Czy takim awariom można zapobiec?

W jaki sposób ustrzec się usterek wiertarki?

Praca w trudnych warunkach przyspiesza zużycie każdego elektronarzędzia. Dotyczy to także wiertarek, które narażone są m.in. na szkodliwe działanie pyłów pojawiających się przy tworzeniu otworów w betonie i nie tylko. Z tego względu warto jest dbać o konserwację sprzętu i jego regularne czyszczenie – również w trakcie samych prac. Możemy dzięki temu zapobiec problemom z wydajnością wiertarki. Jeśli jednak będzie ona działać nieprawidłowo lub wcale, zdecydujmy się na jej naprawę w St Serwis Elektronarzędzi.

Firma ta zajmuje się usuwaniem rozmaitych usterek m.in. we wspomnianych wiertarkach, doradzając klientom jednocześnie jak najlepiej użytkować sprzęt, by ustrzec się przed ponownym jego uszkodzeniem. Pamiętajmy o stosowaniu specjalnych smarów, które nakłada się na uchwyt wiertarki, chroniąc ją przed awarią wrzeciona. W serwisie elektronarzędzi możemy nie tylko zlecać naprawę naszego sprzętu, ale też jego modernizację w celu zwiększenia wydajności i zabezpieczeni przed usterkami. Warto o tym pamiętać i przy wizycie u specjalisty dowiedzieć się więcej o możliwościach w tym zakresie.

Opracowanie:

Podziel się