Materiał Partnera Jakie są istotne zalety tynkowania maszynowego?

Jakie są istotne zalety tynkowania maszynowego?

Tynki maszynowe są chętnie wykorzystywane przez inwestorów, których priorytetem jest szybkość ukończenia poszczególnych prac przy wznoszeniu obiektu użytkowego. Dzięki zastosowaniu takiej metody pokrywania elementów konstrukcyjnych zaprawą tynkarską, w krótkim czasie m.in. ściany są doskonale przygotowane do dalszych etapów wykończenia. Jakie są konkretnie zalety tynków maszynowych?

Na czym polega tynkowanie maszynowe?

Kluczowe do zrozumienia zalet tynkowania maszynowego jest poznanie zasady jego działania. Jest to bowiem metoda, w której do nakładania tynku wykorzystuje się specjalistyczny agregat. Trafia do niego sucha mieszanka i zostaje przez urządzenie automatycznie wymieszana z odpowiednią ilością wody. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które znacząco skraca czas przygotowania tynku. Gotową zaprawę można aplikować np. na ściany, co wykonuje się właśnie z użyciem wspomnianego agregatu tynkarskiego.

Nie trzeba przy tym nakładać materiału pacą i rozprowadzać go dokładnie po powierzchni. Realizacja procesu jest przez to nawet kilkukrotnie krótsza niż przy tradycyjnym tynkowaniu. Największą zaletą metody maszynowej jest zatem oszczędność czasu. Szybkie nakładanie tynku pozwala przyspieszyć ukończenie inwestycji i etapu związanego z przygotowaniem budynku do użytku. Tynki maszynowe mają jednak więcej atutów – jakie z nich są najważniejsze przy wyborze metody tynkowania elementów konstrukcyjnych?

Równe podłoże dzięki tynkowaniu maszynowemu

Nakładanie przygotowanej zaprawy tynkarskiej metodą ręczną z użyciem pacy i kielni doprowadza najczęściej do powstawania nierówności na powierzchni ścian. Wymagają one poprawiania, co jeszcze bardziej wydłuża proces ukończenia tynkowania. Metoda maszynowa eliminuje ten problem, aplikując tynk równomiernie po wybranym podłożu. Sama zaprawa również jest za każdym razem taka sama – jej konsystencja jest idealna dzięki wymieszaniu w agregacie tynkarskim.

Firma Gran Invest Group Sp. z o.o. realizuje zlecenia tynkowania maszynowego w rozmaitych budynkach, wykorzystując do tego nowoczesny sprzęt i gwarantując tym samym krótki czas ukończenia prac. Taka forma nakładania tynku ze względu na swoją charakterystykę daje możliwość uzyskania sporych oszczędności w przypadku obiektów o dużej powierzchni użytkowej. Ważne jest jednak, by tynkowanie maszynowe było wykonane z należytą starannością – nawet przy tej metodzie istotna jest dokładność przy narzucaniu zaprawy m.in. na ściany wewnętrzne, ale również na elewację czy niekiedy nawet fundamenty.

Opracowanie:

Gran Invest Group Sp. z o.o. Sp.k.

Poznań , Kartuska 60

Podziel się