Materiał Partnera Jakie produkty do ochrony drewna oferuje firma Kosta sp. z o.o.?

Jakie produkty do ochrony drewna oferuje firma Kosta sp. z o.o.?

Taras jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną i znajomymi.  Aby dobrze się prezentował, powinniśmy o niego dbać. Z uwagi na drewno, którym jest wyłożony, jest narażony na niekorzystne warunki pogodowe i wymaga impregnacji. Musimy w firmie Kosta sp. z o.o. wybrać preparaty odpowiednie do gatunku surowca. Konserwacja minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału, a tym samym pozwala zachować nieskazitelny wygląd.

Dlaczego pielęgnować drewniany taras środkami ochronnymi z firmy Kosta sp. z o.o.?

Taras pokryty deskami drewnianymi jest praktyczny i doskonale się prezentuje. Gdy o niego zadbamy, zachowa trwałość oraz piękny kolor. Musimy pamiętać o pielęgnacji surowca, ponieważ niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć, niskie temperatury, promienie UV oraz czynniki biologiczne doprowadzają do niszczenia materiału. Jeśli zastosujemy środki ochronne z firmy Kosta sp. z o.o.  zaaranżowana przydomowa przestrzeń stanie się naszym ulubionym miejscem do wypoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, z jakiego drewna zostanie wykonany, wymaga czyszczenia i konserwacji, ponieważ na tarasie osadza się piach, kurz, pył oraz inne zanieczyszczenia.

Systematyczne olejowanie wpływa na estetykę materiału i pomaga uzyskać odpowiedni odcień, a także stanowi o przedłużonej żywotności powierzchni

– mówi ekspert.

Jak często przeprowadzać konserwację tarasu?

Podstawową konserwację tarasu powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz w roku, stosując lakier lub olej. Jesienią warto robić to w celu zabezpieczenia przed zimą, a wiosną przygotowując go do użytkowania w okresie letnim. Jest wiele sposobów pielęgnacji desek, ale wybierzmy preparaty z firmy Kosta sp. z o.o., które zapewnią trwałość i przedłużą żywotność podłogi. Konserwację przeprowadźmy w bezdeszczowy dzień, kiedy wilgotność powietrza jest niska, a temperatura wynosi +10 stopni C. Pamiętajmy, że przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię, aby nakładane oleje i lakiery dobrze penetrowały strukturę materiału. 

Opracowanie:

Kosta sp. z o.o.

Ustroń , Sportowa 7

Podziel się