Materiał Partnera Jakie prace ziemne wykonywane są na placu budowy domu jednorodzinnego?

Jakie prace ziemne wykonywane są na placu budowy domu jednorodzinnego?

Jeżeli w niedalekiej przyszłości czeka Cię rozpoczęcie budowy domu i szukasz informacji dotyczących prac ziemnych na działce, to świetnie trafiłeś! Niwelacja terenu, wykopy pod fundamenty i przyłącza instalacyjne są niezwykle ważnym etapem, będącym wstępem do dalszych prac budowanych. Od ich solidności i dokładności zależy wieloletnia żywotność i trwałość budynku mieszkalnego. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę podczas prac ziemnych!

Badania geotechniczne podłoża i niwelacja terenu

Jeżeli jesteś właścicielem działki budowlanej lub planujesz jej zakup, to powinieneś rozważyć wykonanie badań geotechnicznych, które mogą dostarczyć Ci szczegółowych informacji dotyczących struktury, składu oraz wytrzymałości gruntu. Ponadto, dzięki takiemu zleceniu badań poznasz również poziom wód gruntowych, co jest niezwykle ważne i może przesądzać o konieczności zmiany głębokości posadowienia, wykopów pod fundamenty, a także wiązać się z potrzebą dodatkowego zabezpieczenia budynku mieszkalnego oraz przed nadmierną wilgocią. Częstokroć koniecznie jest także stworzenie odpowiedniego odwodnienia działki. Niezwykle istotne jest również dokładne ustalenie przebiegu i zakresu robót ziemnych, gdyż każde obsunięcie terminów może wiązać się z przedłużeniem czasu trwania budowy i zwiększeniem ponoszonych kosztów.

W zależności od tego, w jaki sposób ukształtowania jest Twoja działka budowana, może wymagać przeprowadzenia niwelacji terenu, która ma na celu dokładne wyrównanie poziomu gruntu. Oprócz cech użytkowych, jak skuteczne zapobieganie osunięciu się zmieni podczas dalszych etapów prac budowlanych ma to również odzwierciedlanie w późniejszym praktycznym użytkowaniu działki, a także np. podczas projektowania ogrodu czy rodzinnej strefy wypoczynkowej. Przed rozpoczęciem wykopów, należy również zdjąć wierzchnią warstwę żyznej gleby, łącznie z roślinnością. Wszystkie prace ziemne w zależności od powierzchni działki, odbywać się powinny przy użyciu minikoparki, koparki lub ładowarki.

Wykopy pod fundamenty i przyłącza instalacyjne

Prace ziemne mające na celu wykopanie odpowiednich otworów pod fundamenty i przyłącza instalacyjne powinny być dokładnie oparte o wszelkie wytyczne zawarte w projekcie architektoniczno-budowlanym domu. To od ich solidności zależy bezpieczeństwo konstrukcyjne nowopowstałego obiektu mieszkalnego. Ważne jest, żeby wykopy pod fundamenty odbywały się w dni bezdeszczowe, najlepiej w okresie od marca do października, kiedy grunt nie jest zmarznięty. Precyzyjne wykopy są również niezmiernie ważne w przypadku przyłączy instancyjnych, które przyczyniają się do późniejszej funkcjonalności oraz bezawaryjnego korzystania z domu. Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy, która kompleksowo zajmuje się wykopami pod fundamenty, to najlepiej skorzystać z usług doświadczonej firmy Anpa z Otwocka na terenie województwa mazowieckiego, która dokłada wszelkich starań o precyzyjny i staranny przebieg prac, wykorzystując wysokiej jakości sprzęt budowalny, a także zatrudniający wykwalifikowanych operatorów maszyn.

Opracowanie:

Anpa sp. z o.o.

Otwock , Kołłątaja 1a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas