Materiał Partnera Jakie okna wybrać do domu? Drewniane, aluminiowe, czy PCV?

Jakie okna wybrać do domu? Drewniane, aluminiowe, czy PCV?

Okna mają ogromny wpływ nie tylko na funkcjonalność  naszego domu, ale także jego estetykę. Dlatego, zawsze warto starannie przemyśleć ich zakup. Jakie okna najlepiej zdadzą egzamin w naszym domu? Czy warto postawić na tradycyjne drewno, czy lepiej wybrać nowoczesne okna aluminiowe? Poznaj wady i zalety okiennych ram i dowiedz się, które zapewniają najlepszą izolację termiczną.

Na rynku znajdziemy okna drewniane, aluminiowe i okna z PCV. Budując lub remontując własne cztery kąty, musimy zastanowić się, jakie okna spełnią nasze oczekiwania zarówno wizualne, jak i praktyczne. Poznaj największe zalety i najsłabsze strony okiennych ram, aby wybrać model, który idealnie sprawdzi się w Twoim domu.

Drewniane okna dla miłośników klasyki

Drewniane ramy okienne cieszą się powodzeniem od lat i mają grono wiernych zwolenników. Do ich największych zalet należy zaliczyć elegancki wygląd, który wspaniale sprawdza się w klasycznie zaaranżowanych wnętrzach. Poza tym drewniane okna wspaniale ocieplają przestrzeń i wprowadzają rodzinny, przytulny klimat. Warto także podkreślić, że nowoczesne metody produkcji zapewniają drewnianym oknom dobrą odporność na warunki atmosferyczne oraz świetne parametry izolacyjne.

Uniwersalne okna plastikowe

Popularne okna PCV mają mnóstwo zalet – przede wszystkim są bardzo trwałe i dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach. Okienne, plastikowe ramy mogą z powodzeniem imitować np. znacznie droższe drewno. Na uwagę zasługuje również ich cena – okna z PCV są stosunkowo tanie, a przy tym solidne i trwałe. Wysokiej klasy okna plastikowe, aluminiowe i drewniane znajdziemy w ofercie renomowanej firmy Cezbud w Olsztynie.

Okna aluminiowe dla miłośników nowoczesnego wzornictwa

Okna aluminiowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Idealnie wpisują się w modne obecnie nowoczesne budownictwo, w którym królują pokaźnych rozmiarów przeszklenia. Okna aluminiowe mają wiele zalet – są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe, nie wymagają konserwacji i mają znakomite parametry izolacyjne. Dostępne są w szerokiej palecie barw.

Pamiętajmy, żeby starannie przemyśleć decyzję o wyborze okien, gdyż mają one ogromny wpływ zarówno na wygląd naszego gniazdka, jak i jego funkcjonalność. Dobrze dobrane okna nie tylko staną się ozdobą domu, ale także zapewnią nam świetną izolację i niższe rachunki za ogrzewanie. Zastanówmy się również, czy preferujemy ciepłe drewno, czy nowoczesne wzornictwo i jaką kwotę chcemy przeznaczyć na nowe okna.

Podziel się