Materiał Partnera
Jakie narzędzia i materiały będą przydatne podczas samodzielnego przeprowadzania remontu lub wykonywania drobnych prac budowlanych?

Jakie narzędzia i materiały będą przydatne podczas samodzielnego przeprowadzania remontu lub wykonywania drobnych prac budowlanych?

Samodzielne wykonywanie remontu wiąże się z koniecznością zakupu sprzętów, których profesjonalne firmy budowlane używają na co dzień. Może być to kosztowny wydatek, dlatego warto zastanowić się, czy opłaca nam się kupować te przedmioty do jednorazowego użytku. Czasem okazuje się, że zakup wyposażenia przekroczy koszty robocizny doświadczonego pracownika. Które narzędzia będą niezbędne podczas remontu domu lub mieszkania?

Narzędzia elektryczne

Najdroższą grupą narzędzi są elektryczne. Podstawowym urządzeniem podczas remontu będzie wiertarka z funkcją wkrętarki. Za jej pomocą wywiercisz otwory, wymieszasz zaprawę oraz przykręcisz śruby. Przy zakupie należy zwracać uwagę na moc, gdyż słabsze urządzenia nie nadają się do wiercenia we wszystkich typach materiałów. Warto zakupić również szlifierkę, gdyż czasem niezbędne jest docięcie danego materiału lub wyrównanie powierzchni za jej pomocą. Cena porządnej wiertarki o dużej mocy to koszt od 250 PLN wzwyż, natomiast dobrą szlifierkę kupisz za około 350 PLN. Zdarza się, że podczas prac remontowych będzie przydatne takie urządzenie jak wyrzynarka, pilarka itd. Wiąże się to z dodatkowym kosztem. Plusem zatrudnienia firmy remontowej jest właśnie brak konieczności zakupu własnego wyposażenia.

Narzędzia ręczne

Lista narzędzi ręcznych jest dość długa, ale ich zakup pozwoli na wykonanie niemal wszystkich prac związanych z remontem.

  1. Poziomica – pozwoli na dokładne wykonanie każdej czynności w taki sposób, aby nie powstały krzywizny.
  2. Młotek – powinien być przede wszystkim solidny. Warto zakupić dwa młotki, jeden dość duży, a  drugi mały,  który umożliwi bardziej precyzyjne prace.
  3. Kombinerki i szczypce – pomocne przy cięciu drutów oraz wyjmowaniu gwoździ. Są niezwykle użyteczne, kiedy w grę wchodzą prace związane z instalacją elektryczną. Dla bezpieczeństwa warto, aby miały gumowe uchwyty, które nie przewodzą prądu.
  4. Miara zwijana – najlepsza będzie taka, która ma długość identyczną, jak remontowane pomieszczenie. Na rynku można dostać rozmaite miary od kilku do kilkudziesięciu metrów.
  5. Klucze i wkrętaki – najlepiej zakupić po uniwersalnym zestawie, który zawiera różne typy i rozmiary narzędzi, gdyż nigdy nie wiadomo, które akurat będzie potrzebne.
  6. Ołówek stolarski – jest bardziej wytrzymały od zwykłych ołówków. Jego kształt uniemożliwia toczenie się, a grafit łatwo zetrzeć z powierzchni.

Remont bez doświadczenia

Brak doświadczenia wcale nie musi powstrzymywać przed samodzielnym przeprowadzeniem remontu domu lub mieszkania. Większość czynności jest łatwa, wymagająca jedynie odrobiny wiedzy, skupienia i odpowiedniego sprzętu oraz materiałów. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby sam wykonać remont, lepiej zdecydować się na pomoc profesjonalnej ekipy budowlanej. Zakres usług przykładowej firmy remontowej znajdziesz na www.dagdom.pl.

Opracowanie:

Nadiia Lisiuk Dag.dom.stroj

Grupa , Hallerczyków 2A lok. 1A

Podziel się