Materiał Partnera Jakie maszyny do rozdrabiania drewna wybrać?

Jakie maszyny do rozdrabiania drewna wybrać?

Podczas karczowania terenu przyda się sprzęt, który ułatwi rozdrabianie pni i gałęzi. Żeby zminimalizować koszty wynajmu, należy wybrać tylko te, które są niezbędne. Przykładem może być rębak. Który będzie odpowiedni – elektryczny czy spalinowy? Jakie inne maszyny do drewna będą przydatne? I najważniejsze – jak zadbać o bezpieczeństwo, podczas korzystania z tego typu sprzętów?

Rębak elektryczny czy spalinowy?

Rębak do drewna jest jedną z najpotrzebniejszych maszyn, gdyż pozwala na szybkie rozdrobnienie gałęzi. Powstałe zrębki można wykorzystać na wiele sposobów. Niektórzy decydują się na ich spalenie, lecz można to zrobić wyłącznie w piecu przystosowanym do palenia drewnem. Jeśli nie wykorzysta się ich samodzielnie, wystarczy wrzucić ogłoszenie do Internetu. W sieci jest wiele osób, które z chęcią przyjmą, a nawet zakupią zrębki, aby wykorzystać je u siebie.

Który rębak do drewna wybrać? Elektryczny będzie tańszy i jest mniejszych rozmiarów, lecz ograniczenie stanowi jego zasięg. Może być stosowany wyłącznie w miejscach, w których istnieje możliwość podłączenia do gniazdka elektrycznego. Bardziej wydajny i uniwersalny będzie rębak spalinowy. Można go stosować nawet na terenach oddalonych od sieci energetycznej.

Inne przydatne maszyny

Po karczowaniu działki pozostają nie tylko mniejsze gałęzie, ale również duże pnie, których cięcie przy pomocy zwykłej piły łańcuchowej będzie długotrwałe i pracochłonne. Wśród innych ważnych maszyn można wymienić także frezarkę do pni, łuparkę hydrauliczną z powodzeniem zastępującą tradycyjne siekiery oraz piłę wychylną. Przy pomocy maszyn można szybko i sprawnie rozdrobnić drewno pozyskane z dużego obszaru. Żeby maszyny dobrze się spisały, warto korzystać z rzetelnych wypożyczalni np. Kiszewy 13. Dzięki temu można mieć pewność, że maszyny będą w doskonałym stanie technicznym i jednocześnie atrakcyjnych cenach.

Zadbaj o bezpieczeństwo!

Maszyny do rozdrabiania drewna mogą być niebezpieczne dla osób niedoświadczonych, dlatego zawsze trzeba używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Ich obsługa nie jest trudna, lecz dobrym pomysłem będzie poproszenie przedstawiciela wypożyczalni o kilka wskazówek lub znalezienie w sieci filmików instruktażowych. Podczas rozdrabiania drewna należy chronić oczy, dlatego przydatne będą okulary ochronne. Maszyny nie powinny być obsługiwane przez osoby nieletnie. Trzeba również pamiętać, że nie zawsze możliwe jest ścięcie drzewa na swojej posesji bez pozwolenia. Nielegalna wycinka może skutkować nałożeniem na właściciela działki wysokich kar.

Opracowanie:

PPHU Grzeszczak Łukasz Grzeszczak

Grabowiec 8

Podziel się