Materiał Partnera Jakie kruszywo na podjazd?

Jakie kruszywo na podjazd?

Wykonanie podjazdu jest ważnym elementem wykończenia otoczenia domu. Na rynku dostępnych jest kilka metod zagospodarowania tej przestrzeni na przykład układanie drogi. W ostatnich latach największą popularnością cieszyła się kostka brukowa, która jest elegancka i wytrzymała. Ostatnio zaczyna ona ustępować kruszywom, które są rozwiązaniem tańszym oraz szybszym. Jakie kruszywo nada się na podjazd do domu?

Podjazd z kruszywa - jakie materiały się nadadzą?

Ogromną zaletą stosowania kruszywa na podjazd jest jego elegancki wygląd, a także mnogość opcji, z których można skorzystać. Najlepiej nadają się jednak do tego kruszywa o nieregularnych i ostrych kształtach, które będą się dobrze klinować, nadając powierzchni twardego charakteru. Jest to bardzo ważne, ponieważ podjazd narażony jest na ciężar związany z przejeżdżającymi samochodami.

Podjazd pod dom to również miejsce, które powinno być estetycznie wykonane, ponieważ nadaje ono charakteru całemu otoczeniu. Dlatego warto stosować kruszywa, które cechują się nieszablonowym wyglądem - idealnie do tego zadania sprawdzą się tłuczeń, kliniec, grys oraz miał kamienny.

W ofercie firm zajmujących się sprzedażą kruszywa znajdziemy wiele innych kruszyw, które doskonale sprawdzą się, jako podłoże na podjazd. Mowa tutaj przede wszystkim o żwirze oraz kruszywach granitowych. To materiały drobnoziarniste, które doskonale uzupełnią dowolną aranżację domu.

Pielęgnacja podjazdu z kruszywa - o czym należy pamiętać?

Podjazd z kruszywa wymaga przeprowadzania prac pielęgnacyjnych, które przedłużą jego żywotność, a także spowodują, że cały czas będzie zachwycał swoim wyglądem - radzi właściciel firmy Phu Grand Radosław Czubiński. Podstawową czynnością jest usunięcie roślinności, która wyglądają mało estetycznie. Dodatkowo roślinność wyrastająca z podłoża może zaburzyć strukturę podjazdu, co znacząco obniża jego wytrzymałość.

Na mniej wytrzymałej powierzchni mogą powstawać garby oraz nierówności, które wytwarzają się przez ciężar przejeżdżających pojazdów. Do ich usunięcia wystarczy zastosowanie łopaty lub grabi - w przypadku większych ubytków należy dosypać dodatkowe warstwy kruszywa.

Podziel się