Artykuł sponsorowany Jakie korzyści niesie za sobą frezowanie komina?

Jakie korzyści niesie za sobą frezowanie komina?

Frezowanie komina to jedna z popularnych metod naprawy uszkodzonego przewodu kominowego. Wielu inwestorów decyduje się właśnie na takie rozwiązanie ze względu na brak ingerencji w całą konstrukcję komina, którego wnętrze stale narażone jest na niekorzystne działanie rozmaitych czynników. Naturalnym jest to, że kominy niszczeją pod wpływem wieloletniej eksploatacji. Pierwszymi oznakami takiego stanu rzeczy są pojawiające się pęknięcia. Pomoc doświadczonego kominiarza może zapobiec dalszym problemom. Jakie zalety ma frezowanie komina?

Czym jest frezowanie komina?

Frezowaniem komina nazywa się mechaniczne zwiększanie jego średnicy. Największy wpływ na eksploatowanie komina ma nieodpowiednie palenie w piecu, spalanie niedozwolonych materiałów i zaprzestanie regularnego czyszczenia przewodu kominowego. Zła technika użytkowania pieca skutkuje większym zużyciem paliwa, zmniejszeniem ciągu oraz uwalnianiem do atmosfery szkodliwych zanieczyszczeń. Specjalista z firmy Usługi Kominiarskie Adam Orell, Szczecin- frezowanie komina to dobry i nieinwazyjny sposób na zwiększenie wymiaru wewnętrznego przewodu kominowego.

Jak wygląda frezowanie komina?

Renowacja komina wiąże się ze zbudowaniem jego górnej części zupełnie od podstaw. Dzięki frezowaniu możemy uniknąć tak drastycznej ingerencji i wyburzania poszczególnych elementów konstrukcji. Frezowanie polega na rozwierceniu przewodu kominowego, a następnie uszczelnieniu go przy pomocy specjalistycznych materiałów. Najczęściej stosuje się w tym celu technikę szlamowania lub wkłady, które wyróżniają się dużą odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie kwasów i wysokich temperatur. Za masę budulcową służy najczęściej masa cementowa, którą zazwyczaj nakłada się podwójnie- dla uzyskania lepszego rezultatu. Zabieg szlamowania wykonuje się po uprzednim oczyszczeniu przewodu kominowego.

Frezowanie komina- zalety

Frezowanie komina likwiduje osadzające się na ścianach przewodu zanieczyszczenia i zapewnia należyty ciąg przewodu kominowego. Jakość przepływu spalin poprawia się, dzięki poszerzeniu wewnętrznego wymiaru komina. W trakcie trwania zabiegu, mieszkańcy domu, nie muszą obawiać się o bałagan w pomieszczeniach. Kominiarze wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt, który na bieżąco usuwa pył, pojawiający się podczas pracy. Frezowanie komina można przeprowadzić nawet wtedy, gdy jego konstrukcja daleka jest od ideału. Wszelkie nierówności i zakrzywienia nie stanowią żadnego problemu dla specjalistów. Frezowanie chroni również przed przenikaniem dymu do wnętrza domu oraz powstawaniem wykwitów na ścianach.

Ile kosztuje frezowanie komina?

Ceny frezowania przewodu kominowego wahają się w granicach 200-600 złotych za metr bieżący. Ostateczny koszt uzależniony jest od średnicy komina, ewentualnego montażu wkładu kominowego, rodzaju komina oraz aktualnego cennika firmy, która świadczy usługi kominiarskie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas