Materiał Partnera Jakie będą modne kolory wnętrz w 2019?

Jakie będą modne kolory wnętrz w 2019?

Urządzanie wnętrza pomieszczenia to ogromne wyzwanie. Chcemy czuć się w nim przyjemnie, ale pragniemy też nadać mu nowoczesny charakter i wygląd. Często wystarczy tylko odmalować ściany na inny odcień. Również dobór i rozmieszczenie mebli ma istotne znaczenie. Remont wcale nie musi być drogi i czasochłonny. Postaw na nowe barwy w pomieszczeniu. Jakie są modne kolory używane w pomieszczeniach? Poznaj trendy wnętrzarskie na rok 2019.

Kolor roku 2019

Co roku część trendów wnętrzarskich pozostaje, bo wciąż są bardzo popularne. Dochodzą jednak nowe elementy. Możemy się nimi inspirować, gdy planujemy odświeżyć wygląd pomieszczenia, albo właśnie będziemy je urządzać od zera, bo zostaliśmy nowymi właścicielami naszych ,,czterech kątów”. Warto zerknąć, co jest teraz w modzie i jak łączyć ze sobą poszczególne barwy. W 2019 roku kolorem roku jest karmelowy Spice honey, beżowy, pomarańczowy w morelowym, brzoskwiniowym i terakotowym odcieniu oraz brązowy w wersji kawy z mlekiem lub czekolady.

Podstawa to ściany

Najważniejszy jest wybór odpowiednich kolorów na ściany. To właśnie one będą tworzyć cały klimat pomieszczenia. Później dobiera się do nich odpowiednie meble i dodatki tak, aby razem tworzyły piękną całość oraz współgrały ze sobą. Poczucie harmonii kolorystycznej w pokoju powoduje, że i my się świetnie w nim czujemy. Czasami bywa tak, że chociaż znajdziemy swój wymarzony kolor, to okazuje się, że w żadnym sklepie nie ma farby w takim odcieniu.  Wtedy warto zajrzeć do firmy FH Kost-Bud Łukasz Koster, która zajmuje się mieszaniem farb. Uzyskacie tam wszystkie odcienie, jakie tylko Wam się spodobają. Hurtownia ta dysponuje również ogromnym wyborem produktów do podłóg, materiałami wykończeniowymi potrzebnymi do remontu i budowy domu.

Jaki kolor wybrać?

Trendy wnętrzarskie na rok 2019, stawiają na pastele, naturalne barwy i mocne akcenty. Te pierwsze od lat cieszą się już zainteresowaniem i chętnie są wykorzystywane, jako tło dla innych jasnych barw lub baza dla mocniejszych kolorów. Do modnych pasteli należy: jasnoliliowy, seledyn, jasnożółty, rozbielony błękit. Nie mogło tu zabraknąć odcieni różu, przez wiele osób tak uwielbiany. Wciąż króluje blusk pink, czyli taki przybrudzony, jasny i pudrowy róż. Malowanie ścian farbami na ciepłe, neutralne i naturalne kolory, sprzyja relaksowi, zadumie. W takim pomieszczeniu bardzo dobrze się odpoczywa. W kwestii mocnych akcentów, to z pewnością wciąż pożądany będzie turkus, granat, kobalt oraz szafir. Widać tutaj zainteresowanie kamieniami szlachetnymi. Nie mogło też zabraknąć popularnej szarości, jednak w 2019 roku zostaje trochę ocieplona, czyli łączona z kroplą beżu, różu czy fioletu. Również kolor koralowy jest mocno promowany w tym sezonie.  

Opracowanie:

FH Kost-Bud Łukasz Koster

Konin , Przemysłowa 15

Podziel się