Artykuł sponsorowany Jaki materiał termoizolacyjny wybrać do drewnianego domu szkieletowego?

Jaki materiał termoizolacyjny wybrać do drewnianego domu szkieletowego?

Drewniane domy w stylu kanadyjskim mogą służyć nie tylko jako obiekty letniskowe, ale również całoroczne budynki mieszkalne. Istotną kwestią jest dobór odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej, która zapobiegnie startom ciepła w chłodniejszych miesiącach. Na rynku dostępnych jest kilka materiałów, m.in. wełna mineralna lub włókno drzewne. Fachowe ocieplenie ścian zapewni optymalną temperaturę wewnątrz niezależnie od warunków atmosferycznych.

Właściwości drewna

Ten ekologiczny materiał wykorzystywany do budowy szkieletowych domów kanadyjskich sam w sobie posiada dobre parametry izolacyjne. Współczynnik przenikania ciepła dla drewna świerkowego kształtuje się na poziomie 0,16 W/m2K. Dzięki temu latem wewnątrz będzie odczuwalny przyjemny chłód. Zimą zaś mimo wychłodzenia, bardzo szybko można ogrzać pomieszczenia, a dodatnia temperatura może utrzymywać się nawet przez kilka dni, mimo ujemnych wartości panujących na dworze. Niemniej jednak dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć dom kanadyjski warstwą termoizolacyjną, aby na stałe utrzymywać optymalne warunki w środku.

Wełna mineralna

Charakteryzują ją parametry zbliżone do właściwości drewna, dlatego jest polecana do ocieplania budynków wykonanych z tego surowca. Zarówno skalna, jak i szklana mają dobrą paroprzepuszczalność w odróżnieniu od styropianu. Ten mógłby powodować zawilgocenie materiału, co skutkowałoby rozwojem grzybów i pleśni, a w konsekwencji procesem próchnienia oraz osłabienia konstrukcji. Wełna mineralna pozwala się dobrze formować ze względu na swoją sprężystość. Jej wodoodporność sprawia, że skutecznie pochłania wilgoć. Dodatkowo stanowi materiał trudnopalny, co zabezpiecza budynek. Najczęściej umieszcza się ją od wewnątrz, a następnie ściany wykańcza płytami gipsowo-włóknowymi lub gipsowo-kartonowymi. Ważne, aby zastosować także specjalną folię paro- oraz wiatroizolacyjną. W ten sposób uzyskujemy ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.

Włókno drzewne i celuloza

To jedna z popularniejszych metod docieplania konstrukcji kanadyjskich. Stosuje ją między innymi firma budowlana ITS. Wykorzystywane materiały cechują się wysoką porowatością, a także gęstością, co sprzyja zachowaniu właściwych warunków termoizolacyjnych wewnątrz budynku. Mają takie właściwości jak sam materiał budowlany, wykorzystany do wzniesienia obiektu. Podobnie jak wełna nie pochłaniają wilgoci, dzięki czemu dom nie jest narażony na gnicie. Nie ma także ryzyka powstawania tak zwanych mostków termicznych, które powodują starty ciepła, gdyż włókno drzewne i celuloza są nanoszone metodą wdmuchiwania. To materiał izolacyjny, który wpasowuje się także w ideę ekologicznych technologii, ponieważ stanowi surowiec możliwy do poddania recyklingowi. Dodatkową zaletą wynikającą z jego wykorzystania, jest jednoczesna izolacja akustyczna obiektu.

Co oferuje firma ITS?

ITS – Gotowe Domy Drewniane to firma specjalizująca się w budowie domów drewnianych, w tym domów pasywnych, energooszczędnych oraz dla alergików. Z siedzibą w Koszalinie, firma oferuje kompleksową usługę budowy domów szkieletowych, wykorzystując nowoczesną technologię prefabrykacji, co znacząco skraca czas realizacji projektu. Dzięki temu, klienci mogą wprowadzić się do swojego nowego domu już w ciągu 3 miesięcy od wykonania fundamentów. ITS zapewnia 30-letnią gwarancję na konstrukcję oraz korzysta z ekologicznych rozwiązań, takich jak pompy ciepła czy kolektory solarne, co pozwala na znaczące oszczędności w kosztach ogrzewania. Firma współpracuje również z ekspertami finansowymi, którzy pomagają w uzyskaniu kredytów na budowę, zakup działek oraz remonty. ITS obsługuje klientów z różnych miast w Polsce, w tym Gdańska, Bydgoszczy, Koszalina, Słupska i Poznania, oferując zdrowe, energooszczędne i ekologiczne domy, które poprawiają jakość życia ich mieszkańców.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter