Materiał Partnera Jaki materiał do ocieplenia poddasza wybrać?

Jaki materiał do ocieplenia poddasza wybrać?

Poddasze to doskonałe miejsce na urządzenie przytulnej sypialni, ciekawie urządzonego gabinetu czy innego wnętrza. Decydując się na taką inwestycję, trzeba zadbać o skuteczne ocieplenie poddasza. W tym przypadku do izolacji termicznej wykorzystuje się wełnę mineralną, styropian, a także piankę poliuretanową. Warto poznać parametry każdego z wymienionych produktów, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru materiału izolacyjnego?

Dokonując wyboru tworzywa, które sprawdzi przy ocieplaniu poddasza, zwraca się uwagę na współczynnik przenikania ciepła U. Im parametr ten ma niższą wartość, tym wyższą skuteczność można otrzymać – podkreśla specjalista reprezentujący firmę Usługi Budowlane Zbigniew Jerzycki, która świadczy kompleksowe usługi remontowo-budowlane. Maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła kształtuje się na poziomie 0,20 W/(m-K). Dzięki temu straty ciepła będą małe. Elementem pozwalający uzyskać współczynnik ciepła jest średnia ważona dla poszczególnych przegród, a także typ zastosowanego materiału. Istotnym czynnikiem jest również grubość tworzywa izolacyjnego. Co więcej, nie bez znaczenia jest też ognioodporność i ciężkość.

Podstawowe rodzaje materiałów termoizolacyjnych

Ocieplanie poddaszy przeprowadzane jest z wykorzystaniem takich materiałów jak styropian czy pianka poliuretanowa (PUR). Styropian wykazuje bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Ponadto jest to produkt paroprzepuszczalny, sprężysty i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto podkreślić, że dobrze pochłania dźwięki. Zaletą wyrobu jest więc dobra izolacyjność cieplna i akustyczna. Styropian jest też odporny na ogień i wyróżnia się niską nasiąkliwością. Co więcej, zachowuje dobre parametry izolacyjne nawet w kontakcie z wilgocią. Zabezpiecza przed rozwojem grzybów i pleśni. Doskonale sprawdza się także do ocieplania elewacji, ścian i posadzek.

Alternatywny rozwiązaniem jest pianka poliuretanowa. Może być otwarto- bądź zamkniętokomorowa. Jednakże, jeśli chodzi o ocieplanie poddaszy, to wykorzystuje się pierwszy rodzaj. Cechą wyróżniającą jest zdecydowanie lepsza paroprzepuszczalność i izolacyjność akustyczna. Warto podkreślić, że pianka poliuretanowa jest łatwa w montażu. Odbywa się to z wykorzystaniem techniki natryskowej. Dzięki temu pianka dociera do każdego miejsca i nie przyczynia się do obciążenia konstrukcji. W przeciwieństwie do pozostałych rozwiązań dobrze dopasowuje się nawet do nierównych powierzchni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas