Materiał Partnera Jaki kominek wybrać do mieszkania w bloku?

Jaki kominek wybrać do mieszkania w bloku?

Możliwość posiadania kominka jeszcze do nie tak dawna była zarezerwowana jedynie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Obecnie mogą sobie na to pozwolić również mieszkańcy bloków. Zainteresowanie nowoczesnymi biokominkami oraz kominkami elektrycznymi jest ogromne. To doskonały sposób na podkreślenie estetyki konkretnego pomieszczenia oraz stworzenie bardzo przytulnej atmosfery. Co zatem warto wiedzieć o dostępnych rozwiązaniach?

Charakterystyka biokominków i kominków elektrycznych

Cechą szczególną kominków instalowanych w mieszkaniach jest fakt, że nie łączy się ich z przewodami dymowymi. Sprawia to oczywiście, że pod kątem konstrukcyjnym muszą one różnić się od swoich konwencjonalnych odpowiedników opalanych paliwem stałym. Najbezpieczniejszymi propozycjami są tutaj oczywiście biokominki oraz kominki elektryczne. Do palenia w pierwszych z nich używa się bioetanolu, który jest bezwonny, a także nie wydziela sadzy oraz dymu. Płomień osłaniają szyby z hartowanego szkła, dzięki czemu ryzyko pojawiania się pożaru zostało całkowicie wyeliminowane.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku kominków elektrycznych, które zasilane są prądem z sieci. Niestety ich wadę stanowi wysoki koszt eksploatacji. Tego typu urządzenia świetnie prezentują się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu industrialnym. Bez żadnych problemów da się również znaleźć produkty, które do złudzenia przypominają swoim wyglądem klasyczne kominki opalane drewnem. Pojawia się zatem kluczowe pytanie dotyczące tego, ile przyjdzie nam zapłacić za tak efektowny wystrój?

Ile kosztują kominki do mieszkań?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, ponieważ wiele zależy od tego, na którą z dostępnych opcji zdecydują się sami inwestorzy. Jeżeli chodzi o niskie koszty, to najlepiej w tej kategorii wypadają niewielkie kominki wolnostojące. Ich ceny zaczynają się już od około 120 zł, dzięki czemu jest to rozwiązanie, na które może pozwolić sobie dosłownie każdy. Jeżeli jednak inwestorzy oczekują doskonałych rezultatów estetycznych i chcą, aby wybrany kominek jak najbardziej przypominał ten klasyczny, to znacznie lepiej jest zdecydować się na zakup kominków wiszących lub portalowych. Tutaj w zależności od rozmiarów oraz marki, trzeba liczyć się z wydatkami wynoszącymi od 500 do 2500 zł.

 Jeżeli natomiast chodzi o montaż, to warto powierzyć go specjalistom z firmy Sezam Kominki, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu każdorazowo gwarantują klientom indywidualne podejście oraz kompleksową obsługę. Jak zatem wyraźnie widać, współcześnie zakup kominka do mieszkania w bloku nie musi być ani trudny, ani tym bardziej kosztowny. Odpowiednio dobrany produkt z pewnością odmieni każde pomieszczenie.

Opracowanie:

Podziel się