Materiał Partnera Jaki kolor ścian wybrać do kuchni?

Jaki kolor ścian wybrać do kuchni?

Wybierając kolor ścian do naszej kuchni, powinniśmy pamiętać o tym, że jest to pomieszczenie w którym spędzamy naprawdę sporo czasu. Z tego też powodu kolor ścian w naszej kuchni powinien nie tylko pasować do aranżacji reszty wnętrz, ale także powinien sprzyjać rodzinnym biesiadom. Jaki zatem wybrać kolor ścian do kuchni? Jaki powiększy optycznie pokój a jaki zmniejszy? Dowiedz się.

Wielkość

Bardzo dużo tak naprawdę zależy od tego, czy nasza kuchnia jest mała czy raczej duża. Zasada jest bardzo prosta. Im kuchnia jest mniejsza, tym lepiej sprawdzą się jaśniejsze barwy, ponieważ one optycznie ten pokój powiększą. Dodatkowo, jasne kolory także pozwolą na rozjaśnienie ciemnej kuchni w której nie ma okien oraz która pozbawiona jest dopływu naturalnego światła. Wiele jednak zależy od komfortu domowników, jednak jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu kuchni, zwróćmy uwagę na jasne odcienie. Jeśli jednak nasza kuchnia jest dosyć spora i chcielibyśmy ją optycznie zmniejszyć, zdecydujmy się na ciemniejsze kolory. Kiedy posiadamy kuchnię otwartą, niezwykle ważne jest dobranie kolorów tak, aby tworzyły spójną całość z częścią dzienną. Można je zestawić na zasadzie kontrastów, ale tylko tych, które się uzupełniają. Oryginalnie prezentuje się przedłużenie koncepcji aranżacyjnej jednego pomieszczenia na drugie, również w kwestii koloru. Przejścia powinny być jednak stonowane i łagodne.

Styl

Tak naprawdę każda epoka miałą swoje ulubione kolory, które stosowane były we wnętrzach. Przykładowo, Rzymianie uwielbiali róż pompejański, a np. Grecy pawioniebieski. W dzisiejszych czasach zestawia się jednak tysiące związków węgla, tym samym tworząc nowe pigmenty. Wszystko zależy od tego, jakiego stylu się trzymamy. Możemy pomyśleć nad ciekawymi, kreatywnymi, różnymi kolorami, jednak jeśli stawiamy na minimalizm, powinniśmy wybrać np. białą farbę, która tak naprawdę zawsze wygląda dobrze i elegancko.

Może dwa kolory?

Użycie mieszanki kolorów na ścianach może skutkować naprawdę ciekawymi, spektakularnymi efektami. Takie malowanie ścian polecane jest zwłaszcza do pomieszczeń, w których chcemy poprawić proporcje, wizualnie zmienić odbiór wnętrza, zamaskować wszelkiego rodzaju mankamenty metrażu bądź też stworzyć kuchnię, w której będzie przytulnie oraz w której każdy będzie czuł się rodzinnie. Wybór koloru ścian to jednak nie wszystko. Musimy także pamiętać o tym, aby skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Bram-Bud sp.j., która w swojej ofercie posiada m.in. malowanie ścian. Prawda bowiem jest taka, że żaden kolor nie będzie prezentował się dobrze, jeśli nie zostanie w odpowiedni sposób nałożony.

Opracowanie:

Bram-Bud sp.j.

Kraków , Lubostroń 18a

Podziel się