Materiał Partnera Jaki grzejnik do łazienki wybrać?

Jaki grzejnik do łazienki wybrać?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością. Wyjątkowo widoczne jest to w przypadku obiektów nowych. Fakt ten nie oznacza jednak, że całkowicie zapomniano o grzejnikach. Zaprzeczają temu liczby, które wyraźnie wskazują, iż grzejniki są najczęściej wybieranym przez klientów rozwiązaniem podczas prac remontowych. Szczególną uwagę poświęcić wypada grzejnikowi łazienkowemu. Z jakimi rozwiązaniami można się obecnie spotkać?

Grzejnik stalowy czy aluminiowy?

W przypadku pomieszczenia o stale podniesionej wilgotności, do jakiego zdecydowanie można zaliczyć łazienkę, bardzo istotna staje się kwestia wyboru materiału zasadniczego, z którego grzejnik został wykonany. Zdecydowanie największą popularnością ze strony klientów cieszą się produkty wyprodukowane ze stali lub aluminium. Czy konkretnie się charakteryzują?

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z produktami, cechującymi się niewielkimi gabarytami i relatywnie wysoką mocą. Sprawia to, iż znajdują one swoje wyjątkowe zastosowanie właśnie w pomieszczeniach, w których dostępna przestrzeń nie stanowi mocnej strony. Do wad grzejników stalowych należy zaliczyć wysoką podatność na złą jakość wody.

Jeżeli zaś chodzi o grzejniki aluminiowe, to ich ciekawa konstrukcja modułowa oraz niewielka waga sprawiają, że jest do doskonała opcja dla wszystkich tych, którym zależy na wyznacznikach estetycznych. Grzejniki tego typu dobrze współpracują z nowoczesnymi kotłami, wykorzystującymi regulację temperatury. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Grzejniki drabinkowe i dekoracyjne

Analizując relacje użytkowników, łatwo można dojść do wniosku, że w łazience zdecydowanie najlepiej sprawdzą się aluminiowe grzejniki drabinkowe. Poza wcześniej wspominanymi aspektami dotyczącymi estetyki, grzejniki takie przedstawiają również znaczącą wartość użytkową. Poza tym, że skutecznie ogrzewają konkretną przestrzeń, mogą również posłużyć jako bardzo praktyczna suszarka na bieliznę lub ręczniki.

Klienci zainteresowani jedynie kreowaniem przestrzeni pod kątem wizualnym powinni zwrócić szczególną uwagę na grzejniki dekoracyjne, które charakteryzują się fantazyjnymi kształtami oraz kolorami. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że najczęściej są to produkty wytwarzane na specjalne zamówienie. Jak łatwo się domyślić, ich cena nie będzie specjalnie konkurencyjna w porównaniu do rozwiązań gotowych.

Pomocą w podjęciu najlepszej decyzji służą pracownicy Centrum Instalacyjnego Aqua. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą spotkać się z bardzo szeroką ofertą asortymentową oraz profesjonalnym doradztwem. Wieloletnie doświadczenie firmy stanowi również gwarancję możliwości uzyskania najlepszych cen.

Podziel się