Artykuł sponsorowany Jaką podmurówkę wybrać do ogrodzenia panelowego?

Jaką podmurówkę wybrać do ogrodzenia panelowego?

Podczas poszukiwań idealnego ogrodzenia posesji klienci zwracają uwagę przede wszystkim na estetykę oraz wytrzymałość produktu. Są to oczywiście bardzo istotne kwestie. Nie należy jednak zapominać o tym, że stabilność oraz żywotność stawianego ogrodzenia zależy również od mniej oczywistych elementów takich jak m.in. odpowiednio dobrana podmurówka.

Dlaczego zatem jej rola jest tak istotna i czym kierować się podczas zakupów?

Stalowe ogrodzenia panelowe – jaką podmurówkę wybrać?

Nowoczesne panele ogrodzeniowe z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Charakteryzują się one lekkością, wytrzymałością oraz nienaganną estetyką. Za nie bez znaczenia należy również uznać fakt, że są one produkowane w gotowych modułach, co oczywiście znacząco przyspiesza proces ich montażu. Jaka zatem podmurówka najlepiej sprawdzi się w ich przypadku? Zarówno specjaliści z branży, jak i sami użytkownicy zgodnie potwierdzają, że z ekonomicznego oraz praktycznego punktu widzenia, warto zdecydować się na prefabrykaty betonowe.

Są one dostosowane do wymiarów paneli ogrodzeniowych. Wysokość podmurówki wynosi zazwyczaj od 20 do 30 cm, a grubość 4-5 cm.

Prefabrykaty takie najczęściej przyjmują bardzo prostą formę, czasami można się również spotkać z charakterystycznym zagłębieniem wokół krawędzi. Istnieją też wyroby z wytłoczonym wzorem, który ma imitować układ cegieł lub kamieni. Dostępne na rynku są także podmurówki w kolorze zupełnie białym lub grafitowym.

Podmurówka może być zamocowana na osadnikach betonowych lub ceownikach metalowych. Każdy sposób jej mocowania posiada swoich zwolenników.

Dlaczego funkcja podmurówki jest tak istotna?

Podmurówka odgrywa oczywiście rolę estetyczną – choć to nie ona jest tutaj najważniejsza. Wykorzystanie tego elementu jest niezbędne przede wszystkim ze względów technicznych. Jakich konkretnie? Chodzi o odseparowanie stalowego ogrodzenia od gruntu. Takie podejście pozwala uchronić strukturę metalu przed ewentualnością pojawienia się ognisk korozji oraz zbyt szybkim niszczeniem. Podmurówka to także swoistego rodzaju element dekoracyjny całego ogrodzenia. Pełni ona również funkcję ochronną np. przed wizytą niepożądanych zwierząt na terenie posesji.

Produkcja podmurówek ogrodzeniowych z wysokiej jakości mieszanek betonowych również nie stanowi kwestii przypadku. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Deux, jest to materiał nie tylko tani, ale też długowieczny. Jego struktura doskonale radzi sobie zarówno z potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi, jak i długotrwałym oddziaływaniem trudnych warunków atmosferycznych. Dzięki tym właśnie właściwościom inwestorzy zyskują absolutną pewność co do tego, że ich ogrodzenie panelowe pozostanie stabilne przez wiele lat – bez względu na deszcz, mróz lub silny wiatr.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas