Materiał Partnera
Jaką farbę do pokoju wybrać – z mieszalnika czy gotową?

Jaką farbę do pokoju wybrać – z mieszalnika czy gotową?

Rynek farb służących do wykańczania wnętrz nie kończy się na kilku paletach od najbardziej znanych producentów. Wręcz przeciwnie – jeśli tylko czujemy, że czegoś nam na nich brakuje, z łatwością uzyskamy dostęp do alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest zakup farby z mieszalnika. Tutaj nasze możliwości są w zasadzie nieograniczone – paleta barw, jakie możemy uzyskać, sięga nawet kilkunastu tysięcy kolorów, więc nie ma możliwości, byśmy nie znaleźli swojego wymarzonego.

Zalety farb gotowych i takich z mieszalnika

Jeśli chcemy odmalować mieszkanie lub nanieść farbę po raz pierwszy, naszym pierwszym wyborem są oczywiście gotowe farby. Dostępne są zazwyczaj w kilkudziesięciu kolorach, a z paletami możemy zapoznać się w większości sklepów zaopatrujących klientów w materiały budowlane. Nie wszystkie z nich będą dostępne na miejscu, ale jeśli możemy poczekać, to na pewno dostaniemy to, co sobie wybraliśmy.

Niestety, mimo że łatwo dostępne, gotowe farby nie zawsze spełniają nasze wymagania. Musimy iść na kompromis, dobierając nie kolor, który nam się wymarzył, ale jedynie kolor doń podobny. Dla wielu z nas to koniec procesu decyzyjnego – jesteśmy średnio zadowoleni, ale wracamy do domu z farbą, mogąc przystąpić do pracy.

Warto jednak wiedzieć o tym, że mamy inne rozwiązanie, które z pewnością całkowicie nas usatysfakcjonuje. Mowa o farbach z mieszalnika, oferowanych przez hurtownie materiałów budowlanych, takie jak ta prowadzona przez firmę Builder.

Kupując farbę z mieszalnika dokładnie wiemy, jaki kolor uzyska ona na ścianie – to pod tym kątem jest przygotowywana. Jeśli chodzi o farby gotowe, kolor na ścianie bardzo często odbiega od tego, który zaprezentowany jest na palecie lub opakowaniu. Chodzi tutaj przede wszystkim o skalę – malutka reprezentacja koloru nie daje nam pełnego obrazu tego, jak będzie ona wyglądała na dużej ścianie.

Farby z mieszalnika, czyli ogrom możliwości

Farby z mieszalnika mogą mieć nie tylko dowolny kolor, lecz także dowolne zastosowanie. Możemy zamówić farbę akrylową, lateksową czy winylową, dobierając jej rodzaj do wymagań, jakie ma spełniać.

Co ważne, kupowanie farb z mieszalnika pozwala na uzyskanie dokładnie takiego samego koloru na różnych powierzchniach. Nie ma problemu, by elementy metalowe i drewniane korespondowały kolorystycznie ze ścianami.

Wprawdzie dobrej jakości farba z mieszalnika jest nieco droższa od farby gotowej, ale jej cena jest bardzo dobrze uzasadniona zaletami, o których mowa wyżej. W celu porównania cen farb z mieszalnika z cenami farb gotowych warto przygotować kalkulator – pojemności, w których sprzedawane są oba rodzaje farb zazwyczaj się nie pokrywają.

Opracowanie:

Builder. Hurtownia materiałów budowlanych

Wrocław , Nowodworska 19

Podziel się