Materiał Partnera Jaką ceramikę wybrać do łazienki?

Jaką ceramikę wybrać do łazienki?

Przed remontem, czy wykańczaniem łazienki mamy tę przyjemną chwilę, kiedy wszystko jest możliwe. Planujemy, jak nasza łazienka będzie wyglądać, wybieramy, oglądamy. I wkrótce przyjemność przeradza się w ból głowy, bo tych możliwości jest bardzo dużo. Na co się zdecydować? Płytki ceramiczne? Terakota? A może gres, jest taki popularny? A może drewno, kamień, może zaszaleć? Na coś się w końcu trzeba zdecydować, więc stąd nasz krótki poradnik.

Aranżacja domowej łazienki

To, jakie wybierzemy kafelki, zadecyduje o całej aranżacji naszej łazienki. Oczywiście można najpierw zdecydować się na meble i akcesoria łazienkowe, a dopiero potem dobierać do nich płytki, albo najpierw zaplanować kolorystykę, atmosferę wnętrza i szukać pod tym kątem. Jeśli lubimy naturę, właśnie kamień, czy drewno, lecz cena tych materiałów znajduje się jednak poza naszym zasięgiem, to wciąż istnieją możliwości wykorzystania płytek ceramicznych, które naśladują wzór usłojenia drewnianych desek, albo kolorystykę i chropowatość naturalnych głazów. Ciekawie można też urządzić łazienkę stosując niecodzienne formy płytek, np. płytki długie i wąskie, albo w kształcie sześciokątów, bądź też bardzo duże płytki w bardzo małej łazience. Zwykle dopasowuje się wielkość płytki do wielkości pomieszczenia, ale taki kontrast też może wydać się ciekawy. Trzeba się też zdecydować, jaki rodzaj płytek w ostateczności wybierzemy. Do wyboru mamy następujące rodzaje:

  • glazura – dość cienka, w wielu kolorach i wzorach, głównie przeznaczona na ściany;
  • terakota – nieco grubsza niż glazura, czasem o porowatej powierzchni, występuje w wielu kolorach;
  • gres porcelanowy – o urozmaiconej kolorystyce i fakturach, bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne;
  • gres techniczny nieszkliwiony – odporny, nienasiąkliwy, ale dostępny głównie w szarościach i o małym wyborze faktur;
  • klinkier – płytki o niedokładnych wymiarach i w różnych odcieniach
  • cotto – płytki w odcieniach czerwieni o porowatej powierzchni. Zdarza się, że nie są odporne na uderzenia.

Gdzie kupić dobre płytki do łazienki?

Sklepów, w których dostępne są przeróżne rodzaje płytek, terakoty i gresu jest co niemiara, ale warto znaleźć taki, w którym sprzedawca pomoże, podpowie, albo spojrzy na wasz projekt i będzie wiedział, o które płytki wam chodzi. Warto zajrzeć do sklepu Graw-Cer w woj. Świętokrzyskim, gdzie wszyscy pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także podejście do klienta, bardzo ułatwiające porozumienie i zakupy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas