Materiał Partnera Jak zoptymalizować koszty remontu?

Jak zoptymalizować koszty remontu?

Remont starego mieszkania to duży krok. Wiąże się z wieloma zmianami, ale równocześnie często potrafi kosztować nas niesamowicie wiele pracy i pieniędzy. Kiedy na koniec całej renowacji podliczamy koszty, może okazać się, że kilkakrotnie przekroczyliśmy założony budżet. Czy jednak można tego uniknąć? Zdecydowanie tak! Przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą Wam w optymalizacji kosztów związanych z remontem, tak aby pozostał on czystą przyjemnością.

 Dobry plan podstawą remontów wnętrz

Niezależnie od tego, w jakim stopniu zamierzamy przeprowadzić remont starego mieszkania, plan powinien stanowić podstawę wszystkich działań. Czy chcemy również kłaść gładzie, tapetować ściany i zamontować podwieszany sufit, czy też wyłącznie pomalować ściany, bez solidnego przygotowania jest prawie pewne, że stracimy dużo pieniędzy i czasu. Dlatego na początku przemyślmy dokładnie, co chcemy uwzględnić w naszym remoncie i ile środków pieniężnych chcielibyśmy na niego przeznaczyć. Pewne odgórne założenia pomogą nam trzymać się planu i nie podejmować pochopnych decyzji w trakcie jego realizacji. Sprawdzona firma remontowa na wagę złota

Wtedy przychodzi czas na znalezienie godnej zaufania i polecanej firmy remontowej. Zdecydowanie warto zasięgnąć rady znajomych lub poszukać opinii na temat danej firmy w internecie, aby mieć pewność, że praca zostanie wykonana solidnie. Pomoże nam to uniknąć późniejszych dodatkowych kosztów związanych z poprawkami i oszczędzi sporo stresu. Chyba nie chodzi o to, aby szukać specjalistów, którzy naprawią źle podpiętą instalację i krzywo powieszone szafki? Co więcej, zaufani fachowcy chętnie służą radą i podpowiedzią, na czym można zaoszczędzić. To przecież oni z doświadczenia wiedzą, jakie rozwiązania lepiej się sprawdzają, a co jest niepraktyczne. Niezaprzeczalnie lepiej jest za samo wykonanie zapłacić więcej, jeśli mamy gwarancję, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

 Przemyślana ilość materiałów gwarancją sukcesu

Jeśli znaleźliśmy już specjalistów, którzy przeprowadzą nasz remont mieszkania, warto przedyskutować razem z nimi zakup poszczególnych materiałów. Ile potrzebujemy farby do malowania ścian, jaka ilość płytek będzie potrzebna do remontu łazienki, a także jakie inne, dodatkowe elementy są niezbędne.

,,Zawsze na początku staramy się pomóc naszym klientom w oszacowaniu ilości materiałów potrzebnych do remontu. Sugerujemy zamawianie ich z wyprzedzeniem, co daje czas na porównanie ofert w poszczególnych sklepach, ale również możliwość wynegocjowania rabatów w przypadku zamówień hurtowych. Nie ma nic gorszego, niż bieganie po sklepach w trakcie trwania prac, za brakującymi płytkami lub farbą.”- mówi specjalista z firmy Instal-Remont, najbardziej zaufanej firmy remontowej w Zamościu. Wcześniejszy zakup materiałów pozwala wyeliminować ryzyko ich braków w trakcie remontu oraz kupna w detalicznych ilościach i wysokich cenach.

 Racjonalny wybór sprzętów dopasowany do potrzeb

Ostatnią kwestię stanowią sprzęty RTV i AGD oraz wyposażenie wnętrz. Nie ulegajmy namową sprzedawców, tylko przemyślmy racjonalnie czy nasza lodówka musi mieć funkcję do kruszenia lodu i czy faktycznie ten największy telewizor jest nam potrzebny. Te artykuły są bardzo drogie, warto jednak dopasować je do naszych potrzeb i oczekiwanej funkcjonalności, a nie najnowszych trendów. Jeśli chodzi o meble, zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest zakup gotowych produktów, ale gdy koniecznie potrzebujemy tych na wymiar, to może tańsza wersja blatów sprawdzi się u nas również dobrze? Nie podejmujmy pochopnych decyzji, bo często chwilowy kaprys będzie nas sporo kosztował.

 Reasumując, remont mieszkania nie musi wiązać się z ogromnymi nakładami pieniędzy i stresem. Jeśli podejdziemy do tego w racjonalny i przemyślany sposób, możemy sporo zaoszczędzić, ale przede wszystkim wybrać rozwiązania w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Warto poświęcić wcześniej trochę czasu, aby zaplanować całą pracę, dzięki czemu będziemy zadowoleni i nie wydamy niepotrzebnie pieniędzy. Pojedyncze niewielkie sumy razem mogą przynieść ogromną oszczędność, dlatego zróbmy wszystko by osiągnąć rezultat, który przyniesie nam zadowolenie, a nie pozbawi wszystkich oszczędności.

Podziel się