Materiał Partnera Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę do budowy domu?

Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę do budowy domu?

Budowa domu jednorodzinnego to niemały wydatek. Tego typu inwestycja kosztuje też sporo czasu i nerwów. Tylko nieliczni inwestorzy decydują się na samodzielne postawienie budynku. Zdecydowana większość z nich woli powierzyć to zadanie doświadczonej firmie ogólnobudowlanej. Problem w tym, że tego typu przedsiębiorstw jest wiele. Jak pośród setek ofert znaleźć rzetelnego wykonawcę? Podpowiadamy!

Firma ogólnobudowlana z polecenia

Poszukiwania dobrej firmy budowlanej powinniśmy zacząć od znajomych lub członków rodziny. Z pewnością jest wśród nich ktoś, kto całkiem niedawno zakończył budowę domu i może polecić nam grupę fachowców, która wykonała wszystkie prace na medal. Albo przynajmniej ostrzeże nas przed nieuczciwymi wykonawcami. Jeśli nie znamy nikogo takiego, z pomocą przychodzi Internet. Na portalach branżowych i w mediach społecznościowych znajdziemy dziesiątki ogłoszeń lokalnych przedsiębiorstw specjalizujących się w kompleksowej budowie domów jednorodzinnych.

Stosunkowo łatwo można je zweryfikować, dzięki opiniom i rekomendacjom od byłych klientów. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę fakt, że część recenzji może być napisana tylko po to, by poprawić ocenę danej firmy lub, by ją pogorszyć. Dlatego przed wyborem konkretnego wykonawcy, dobrze jest umówić się na spotkanie i dopytać o szczegóły oferty. Dobrych specjalistów mogą polecić też producenci i sprzedawcy materiałów budowlanych.

O co należy zapytać podczas spotkania?

Jak informuje przedstawiciel z cenionej firmy budowlanej Santier Bud – na samym początku trzeba ustalić, czy do budowy domu chcemy zatrudnić jednego wykonawcę, czy kilku. Generalny wykonawca to bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ odpowiedzialność za wszystkie prowadzone prace spada na konkretną firmę. Ekipa dołoży więc wszelkich starań, by wykonać każde zadanie z najwyższą starannością. Warto też poruszyć kwestię materiałów budowlanych i technologii budowy.

Dobry wykonawca nie będzie używał niesprawdzonych produktów i doradzi wybór nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań technologicznych. Przybędzie na plac budowy z własnym sprzętem i będzie miał do dyspozycji wykwalifikowanych fachowców z wykształceniem budowlanym. Zanim wykonawca przystąpi do pracy, konieczne jest podpisanie stosownej umowy. Stanowi ona gwarancję dla każdej ze stron. W umowie powinien być zawarty termin zakończenia budowy, zakres planowanych usług oraz ich wycena.

Budowa domu jednorodzinnego niejednokrotnie jest najdroższą inwestycją w życiu. Warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie doświadczonych fachowców. Podpiszmy umowę z wyprzedzeniem, by nie szukać byle jakiej firmy na ostatnią chwilę.

Opracowanie:

Santier Bud Sp. z o.o.

Radomsko , Metalurgii 1

  • tel. 728 151 213

Podziel się