Materiał Partnera Jak zbudowane są odkurzacze centralne?

Jak zbudowane są odkurzacze centralne?

Odkurzanie centralne to system, który można spotkać w wielu nowoczesnych projektach domów, hoteli oraz biur. Odkurzacz centralny zmniejsza uciążliwość sprzątania ze względu na łatwiejsze oczyszczanie kilku poziomów domu lub mieszkania bez konieczności przenoszenia odkurzacza. Wyjaśniamy, w jaki sposób skonstruowane są coraz popularniejsze odkurzacze centralne.

O czym należy pamiętać, kupując odkurzacz centralny?

Na cenę, którą należy zapłacić za odkurzacz centralny, składa się wiele składników. Należy więc pamiętać o zwróceniu uwagi na takie aspekty jak odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni, czyli długość instalacji, powierzchnię mieszkalną, ilość gniazd ssących, moc urządzenia, moc ssącą oraz sposób filtracji.

Na całkowity koszt składa się koszt jednostki centralnej, który zaczyna się od 2000 zł, a także cena materiałów inwestycyjnych, czyli gniazd ssących oraz montowania urządzenia.

Odkurzacze centralne to urządzenia, które można wyposażyć w akcesoria ułatwiające sprzątanie. Wśród nich znajduje się system zwijanego węża oraz automatyczna szufelka. System odkurzania centralnego sprawdza się nie tylko w przypadku hoteli, biurowców, ale przede wszystkim domów.

Jest to świetne rozwiązanie dla alergików, ze względu na dużą skuteczność odkurzacza tego typu w usuwaniu kurzu, roztoczy oraz pyłków. Odkurzacz centralny zaleca się montować w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach lub garażach, ponieważ niskie położenie tych miejsc ułatwi wyciąganie zanieczyszczeń.

Jak działa odkurzacz centralny?

Obsługa odkurzacza centralnego jest prosta i komfortowa. Aby rozpocząć odkurzanie, należy podłączyć do gniazd ssących, które są zamontowane w ścianach, rurę ssącą. Po zakończonym sprzątaniu odłącza się ją i chowa w dowolne miejsce.

Działanie odkurzacza centralnego przypomina odkurzanie wykonywane zwykłym odkurzaczem, ponieważ zasysa powietrze wraz z zanieczyszczeniami.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący sklep internetowy sklep.eco-solutions.pl: Odkurzacz centralny stanowi element instalacji centralnego odkurzania. Dodatkowe rury są niewidoczne ze względu na ukrycie ich w ścianie, podłodze lub suficie. Zbieranie kurzu umożliwiają natomiast zamontowane w ścianie gniazda ssące.

W punkcie ssawnym należy umieścić rurę do odkurzania, która umożliwia zbieranie kurzu. Czasem czynność ta uruchamia również instalację, w innych przypadkach należy nacisnąć odpowiedni przycisk, rozpoczynający sprzątanie.

Za pomocą rur umieszczonych w ścianie zanieczyszczenia trafiają do jednostki centralnej, w której dochodzi do procesu filtracji. Kurz oraz pył zbierane są w przeznaczonym do tego zbiorniku, a wciągnięte przy odkurzaniu powietrze wydmuchiwane poza budynek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas