Artykuł sponsorowany Jak zbudować budynek garażowy? Projekt i etapy prac budowalnych

Jak zbudować budynek garażowy? Projekt i etapy prac budowalnych

Garaż jest bardzo ważnym elementem każdego projektu domu. Może wraz z nim tworzyć jeden budynek lub stanowić osobny i wolno stojący obiekt. Wygląd, rodzaj dachu i bramę garażową należy ustalić z architektem, który uwagi klienta przeniesie na projekt. Kiedy dokument jest już gotowy, można rozpocząć prace budowlane. W jaki sposób buduje się budynek garażowy i jakie może spełniać funkcje?

Jakie jest przeznaczenie budynku garażowego?

Garaż jest powszechnym typem jednopiętrowego budynku, zwykle budowanego przy domu i używanego do przechowywania pojazdów oraz jako schowek na narzędzia i akcesoria związane z użytkowaniem i serwisowaniem pojazdów. Sposób połączenia garażu i domu wymaga starannego przemyślenia, w szczególności połączeń z istniejącą konstrukcją dachu, położenia istniejących przewodów kominowych, elektrycznych lub odpływów. Garaż może być również zbudowany jako samodzielny obiekt, która nie przylega do głównego budynku lub może być wbudowany w główny budynek. Podczas powstawania projektu warto przemyśleć, czy w obiekcie będzie znajdował się zlew, w którym będzie można umyć dłonie po naprawie samochodu.

Jak zbudować garaż?

Pierwszym etapem jest przygotowanie projektu przez architekta, na przykład Michała Mańkowskiego, którego biuro znajduje się w Pruszkowie. Bardzo ważną sprawą jest określenie, czy do garażu będzie się wchodziło z budynku mieszkalnego, czy tylko z podwórka. Istotne jest także ustalenie, w jaki sposób samochody lub inne pojazdy będą wjeżdżały do środka. Do tych kryteriów trzeba dobrać wielkość otworu drzwiowego i sposób otwierania bramy garażowej. Kolejnym etapem jest oczyszczenie terenu, na której zostanie wybudowany garaż. Z powierzchni należy usunąć krzewy, kamienie i ewentualne pozostałości po starych budynkach. Trzeba zaplanować, w których miejscach będą położone instalacje wodne i elektryczne.

Następnym etapem prac budowlanych jest wykopanie i zalanie fundamentów. Potem można zbudować ściany i położyć płaski lub spadzisty dach. W garażu musi być zainstalowana elektryka i oświetlenie oraz odpowiednia izolacja. Na końcu budynek trzeba pomalować i zamontować bramę garażową. Ta może otwierać się do góry i być zbudowana z kilku ruchomych paneli lub podnosić się jako jeden cały element. Nie musi być otwierana ręcznie i kluczem, ponieważ o wiele lepszym i wygodniejszym sposobem jest podłączenie automatycznego zamka i podnośników. Kolorystykę garażu dopasowuje się do koloru elewacji domu, a dach dobiera się do wyglądu pokrycia dachowego budynku głównego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas