Materiał Partnera Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Zimy w Polsce bywają srogie. I choć nie ma już takich śnieżyc jak jeszcze kilkanaście lat temu, nadal przez wiele miesięcy w roku panują niskie temperatury, przy których niezbędne w każdym domu jest ogrzewanie. Ogrzewanie pochłania znaczną część domowego budżetu przeciętnego Polaka. Czy istnieje skuteczny i jednocześnie ekologiczny sposób zminimalizowanie kosztów?

Krok 1: profesjonalne doradztwo

Jeśli szukasz sposobów na zredukowanie kosztów ogrzewania i nie wiesz, które technologie będą najbardziej ekonomiczne i jednocześnie ekologiczne, skorzystaj z pomocy profesjonalnych doradców. Zarówno doradztwem, jak i wykonaniem instalacji hydraulicznych oraz grzewczych, zajmuje się przedsiębiorstwo Usługi Hydrauliczne Robert Rosłaniec. Profesjonaliści znajdą wszystkie technologie od podszewki i są w stanie dopasować je nie tylko do oczekiwań względem kosztów, ale również indywidualnych cech danego budynku.

Krok 2: energooszczędna instalacja i termoizolacja

Czasami wystarczy wprowadzenie kilku zmian, a cała instalacja będzie zużywała o wiele mniej paliwa. Przykładem jest zastosowanie ogrzewania podłogowego, które może zredukować koszty o kilkanaście procent. Ogromne znaczenie ma również właściwa termoizolacja budynku. Jeśli nie została stworzona w odpowiedni sposób, dom można ocieplić np. poprzez docieplenie elewacji oraz poddasza. Za szybkie wychładzanie się budynku odpowiadają także okna oraz drzwi. Powinny być szczelne i wielowarstwowe. Starty ciepła mogą ograniczać rolety zewnętrzne, które doskonale zastąpią klasyczne rolety wewnętrzne. Dodatkowo mogą one pełnić również funkcje antywłamaniowe, co zwiększy twoje bezpieczeństwo. Dobra termoizolacja domu oraz wysokiej jakości rolety zewnętrzne ograniczają straty ciepła zimą, ale zapobiegają też nadmiernemu nagrzewaniu się domu latem. Dzięki temu zaoszczędzisz również na domowej klimatyzacji!

Krok 3: kolektory słoneczne – ekologiczne źródło ciepła

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na założenie kolektorów słonecznych. Powodów jest wiele, niektórzy robią to ze względów ekologicznych, innym zależy wyłącznie na darmowym dodatkowym źródle energii. Kolektory słoneczne działają niezależnie od temperatury powietrza, dlatego nawet w czasie jesiennych i zimowych chłodnych dni, mogą pracować przez wiele godzin dziennie i produkować darmową, ekologiczną energię. Co więcej, są one niemal zupełnie bezobsługowe, tylko od czasu do czasu wymagają konserwacji. Kolektory słoneczne to z pewnością ogrzewanie przyszłości!

Opracowanie:

Podziel się