Artykuł sponsorowany Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią

Wilgoć jest jednym z najbardziej niszczycielskich czynników, który zagraża naszym budynkom zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Na zewnątrz zmienna polska pogoda, częste deszcze i śniegi, naprzemienne przemarzanie i rozmarzanie uszkadzają tynki i mury; wewnątrz nieprawidłowo odprowadzana wilgoć zagraża głównie łazience. W jaki sposób zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Zagrożenia wynikające z nadmiaru wilgoci

Dlaczego należy zabezpieczać budynek przed wilgocią? Otóż jest to istotne zarówno z uwagi na stan murów, jak i zdrowie osób w nich przebywających. Zawilgocone mury niszczeją. Tynk traci przyczepność i odpada od ściany, przez co tworzy zagrożenie nie tylko dla trwałości konstrukcji, ale też dla życia. Woda zatrzymana w murze zamarza podczas mrozu i rozmarza, gdy zrobi się ciepło. W ten sposób powoli stopniowo rozsadza mury od środka, sprawiając, że budynek traci stabilność.

W wilgotnych murach rozwija się pleśń, która powoduje dalszą degenerację materiałów użytych do wzniesienia i wykończenia domu. Grzyb łatwo się rozprzestrzenia, niszcząc całą ścianę. Toksyny, które wyzwala, wnikając do dróg oddechowych osób przebywających w budynku, co przyczynia się do rozwoju alergii, zapalenia zatok, gardła, oskrzeli i płuc. Ponadto wywołują bóle mięśni, stawów i głowy, a także dolegliwości takie jak: bezsenność, wahania  nastroju, zaburzenia pamięci i inne. Toksyny obecnych w ścianach grzybów są także rakotwórcze.

W kontekście powyższego niszczącego działania wilgoci jej wpływ na estetykę budynku czy pomieszczenia to drobiazg.

Jak zapobiegać wilgoci?

Zawilgocone mury bardzo trudno osuszyć, dlatego lepiej jest je zabezpieczyć.  Może się tu przydać preparat Hydromur-W 1010. Można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ale szczególnie dobrze działa na elewacje, chroniąc je zarówno przed wnikaniem wody opadowej, jak i związków agresywnych.

Preparat tworzy na podłożu warstwę hydrofobową. Dzięki temu tynki nie nasiąkają wodą, nie pękają na mrozie, nie ulegają uszkodzeniom chemicznym od soli i innych substancji rozpuszczonych w wodzie, a dodatkowo wolniej się brudzą i nie stają się środowiskiem życia dla glonów oraz grzybów. Środek można stosować na takich nawierzchniach, jak: tynki mineralne niezawierające gipsu, okładziny kamienne i betonowe, mineralne powłoki malarskie, mury wykonane z cegieł ceramicznych licowych i wiele innych. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie producenta, którym jest firma Kreisel.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas