Artykuł sponsorowany Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Standard wykończenia nowego mieszkania, określany jest jako stan deweloperski. Oznacza to, że nie nadaje się od razu do wprowadzenia się i niezbędne jest wykończenie mieszkania. Jak wyglądają nasze ,,cztery kąty” po odebraniu do niego kluczy od dewelopera? Co będą zawierały prace wykończeniowe i jak długo trwają? Sprawdź czego można się spodziewać i na co zwrócić uwagę.

Co to jest stan deweloperski?

Najprościej mówiąc jest to stan mieszkania zakupiony od dewelopera, który trzeba samemu wykończyć według własnych upodobań. Żadne polskie przepisy nie określają, co powinien obejmować stan deweloperski. To indywidualna sprawa każdego dewelopera, więc warto zorientować się przed podpisaniem umowy, co zastaniemy, otrzymując klucze do mieszkania czy domu. Stan deweloperski obejmuje rozprowadzenie wszystkich mediów (tzn. elektryki, instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej i wentylacji), instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami, wykonane są tynki na ścianach, wylewki na podłodze, wstawione są parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Jeśli mamy balkon są również wykonane balustrady, a czasami nawet posadzka na balkonie ( np. ułożenie płytek).  Z zewnątrz budynek ma skończoną elewację, zagospodarowany teren oraz niezbędne przyłącza. Do każdego mieszkania przewidziane jest min. 1 miejsce parkingowe. Czasami spotkamy się z ofertą podwyższonego stanu deweloperskiego, czyli dodatkowo w mieszkaniu zostały zamontowane drzwi wewnętrzne lub rolety zewnętrzne.

Wykańczanie wnętrza mieszkania

Otrzymując klucze do naszego nowego mieszkania od dewelopera nasza przygoda z remontem dopiero się zaczyna. Możemy wynająć firmę taką, jak Raf-Bud Rafał Czerwiński, która wykonam nam wszystkie niezbędne prace ,,pod klucz” i wtedy będziemy mogli się od razu wprowadzić. Prace wykończeniowe mieszkania ze stanem deweloperskim obejmują przygotowanie ścian do użytkowania, czyli wykonanie gładzi, zagruntowanie i ich pomalowanie, wykończenie płytkami, tynkiem ozdobnym czy tapetą. Konieczne jest ułożenie posadzek ( płytek, paneli lub desek podłogowych). Należy wykonać tzw. biały montaż w łazience, czyli podłączenie, armatury, umywalki, wanny lub brodzika, sedesu i inne. W kuchni montuje się armaturę. Ostatni etap to wstawienie mebli, sprzętu AGD i dekoracji do mieszkania.

Kiedy koniec remontu?

Czas realizacji ostatecznego wykończenia naszego mieszkania jest zależny od wielu czynników. Najszybciej jeśli cały remont wykona jedna firma remontowo-budowlana. Jeśli nam się nie śpieszy lub nie dysponujemy wystarczającymi środkami, możemy go wykonywać etapami, jednak czas realizacji znacznie się wydłuży. Zdarza się, że czas realizacji zamówienia materiałów do remontu czy mebli jest dość długi i to też powoduje opóźnienia. Jednak każdy remont kiedyś się kończy i można cieszyć się pięknym i nowym mieszkaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas