Materiał Partnera Jak wygląda proces produkcji wiązek elektrycznych?

Jak wygląda proces produkcji wiązek elektrycznych?

Wiązki elektryczne znajdują się de facto w każdym urządzeniu oraz w każdej maszynie, która znajduje się w naszym otoczeniu. Choć nie zwraca się na to szczególnej uwagi, to właśnie dzięki nim możliwe jest wykonywanie prozaicznych, codziennych czynności takich jak oglądanie telewizji, czy jazda samochodem. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, w jaki sposób są one produkowane?

Najwyższe standardy jakości

Produkcja wiązek elektrycznych na skalę masową jest niezwykle ambitnym i odpowiedzialnym zadaniem. Jest to bardzo złożony i przede wszystkim wieloetapowy proces. Mowa tu przecież o dziesiątkach, a nieraz setkach, czy nawet tysiącach kabelków, zamkniętych w przewodzie, osłoniętym zazwyczaj gumową otuliną. Produkcja wiązek elektrycznych wymaga przede wszystkim doskonałej organizacji oraz nieustannego śledzenia rozwoju technologii. Jako że wiązki wykorzystywane są w de facto każdej branży, od motoryzacyjnej, poprzez elektroniczną, aż na lotnictwie skończywszy, ważną cechą każdego producenta jest także umiejętności wsłuchiwania się w oczekiwania i indywidualne potrzeby każdego klienta.

Są bowiem wiązki produkowane seryjnie, a są też takie, które wymagają innowacyjnego podejścia, nowego projektu oraz produkcji jednostkowej. Takie podejście są w stanie oferować jedynie najbardziej doświadczone firmy, do których z pewnością zalicza się AQ Wiring Systems. Rzetelności oraz ukształtowana na bazie doświadczeń wiedza umożliwia sprostanie wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Co jeszcze ważne jest podczas produkcji wiązek elektrycznych?

Zaplecze techniczne

Nie ulega wątpliwości, iż żadnej wiązki elektrycznej nie dałoby się wyprodukować bez właściwego zaplecza technicznego. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o specjalistycznych maszynach, które umożliwiają zarówno szybkość, jak i powtarzalność. Nie można przy tej okazji nie wspomnieć o automatach do cięcia przewodów z jednoczesnym dwustronnym zaciskiem. Przydatne są także urządzenia odpowiedzialne za założenie stosownej izolacji. Nie można nie wspomnieć także o stanowiskach pomiarowych do testowania wiązek.

Żadna wiązka elektryczna nie powstałaby także bez ultranowoczesnej aparatury, której zadaniem jest sprawdzania siły połączenia końcówka-przewód. Na tak rozbudowany park maszynowy pozwolić mogą sobie jedynie firmy o zasięgu światowym. I to z ich usług najlepiej jest korzystać. Gwarantują one zarówno doskonała jakość, jak i niezwykle atrakcyjne ceny. Wszystkie ich produkty objęte są oczywiście stosowną gwarancją

Opracowanie:

AQ Wiring Systems sp. z o.o.

Łódź , Zakładowa 97

Podziel się