Artykuł sponsorowany Jak wygląda ocieplanie budynku pianką PUR?

Jak wygląda ocieplanie budynku pianką PUR?

Powszechnie wiadome jest, że około 70% energii zużywanej przez większość obiektów pochłania ogrzewanie. W celu utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów za ogrzewanie stosuje się ocieplanie budynków. Właściwie dobrana izolacja termiczna pozwoli znacznie obniżyć utratę energii cieplnej co skutkuje mniejszymi opłatami.

Dlaczego warto ocieplić budynek?

Celem ocieplania budynku jest przede wszystkim zmniejszenie kosztów jego ogrzewania. Największe straty energii cieplnej powodowane są zwykle niewłaściwą izolacją budynku w szczególności jego dachu, ścian, okien oraz podłóg. Stosując docieplanie budynków należy mieć na uwadze przede wszystkim powierzchnię, na której chcemy zastosować ocieplenie. Istnieje wiele metod i sposobów na ocieplanie obiektów. Jak tłumaczy specjalista w tej branży z firmy Izol-Mas Firma Usługowo-budowlana Michał Mastalerz, do najbardziej popularnych należą ocieplanie styropianem, wełną oraz pianką PUR.

O ile w przypadku prostych, płaskich powierzchni docieplenie nie stanowi problemu to w przypadku tych bardziej skomplikowanych mogą zacząć pojawiać się trudności. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się zastosowanie pianki poliuretanowej. Izolacja budynku przy użyciu pianki PUR może być stosowana praktycznie na każdym rodzaju powierzchni m. in. drewnie, stali, betonie lub styropianie. W dodatku powierzchnie te mogą mieć przeróżne kształty. Zastosowanie pianki izolującej sprawia, że dociera ona nawet w trudno dostępne miejsca nie zostawiając wolnych przestrzeni i szczelin, przez które mogłaby wydostać się energia cieplna. Ponadto pianka poliuretanowa bez problemu pokrywa zarówno powierzchnie płaskie, jak i te bardziej skomplikowane np. faliste. Izolacja pianką jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ doskonale przylega do powierzchni, na której została umieszczona. Ponadto materiał aplikowany jest bezpośrednio w miejscu izolacji. Pianka jest bardzo dobrym izolatorem, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie 100% szczelności obiektu.

Praktyczne zastosowanie pianki PUR

Pianka izolacyjna jest tworzona poprzez połączenie poliolu z izocynianianem. Po wystąpieniu reakcji chemicznych i wytworzeniu ciśnienia w agregacie natryskowym wytwarza się charakterystyczna pianka izolująca. Aplikowana na powierzchnię piana PUR znacznie zwiększa swoją objętość i robi się coraz twardsza, dzięki czemu jest ona odporna na działanie różnego rodzaju niekorzystnych warunków. Ponadto piana izolacyjna na każdym etapie aplikowania jak i użytkowania jest bezpieczna zarówno dla człowieka jak i środowiska. Sam proces ocieplania budynku pianą PUR jest niezwykle skuteczny i może znaleźć swoje zastosowanie zarówno na nowopowstających obiektach jak i starszych budynkach. Zabieg docieplania budynku nie jest zbyt skomplikowany jednak powinien zostać wykonany przez doświadczonych fachowców. Wynika to z faktu, że do aplikacji pianki na powierzchnie niezbędne jest posiadanie materiału, z którego piana powstanie oraz odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu możliwe będzie umieszczenie jej na powierzchni. Natrysk pianą poliuretanową może być stosowany zarówno przy ocieplaniu ścian budynków jak i poddaszy, czy dachów.

Dzięki zastosowaniu pianki izolacyjnej można uzyskać szybki efekt docieplenia obiektu na praktycznie całej jego powierzchni. Pianka PUR posiada wiele korzyści, a jej aplikacja nie jest czasochłonna i skomplikowana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas