Artykuł sponsorowany Jak wygląda demontaż ścian działowych?

Jak wygląda demontaż ścian działowych?

Robiąc generalny remont często podejmujemy decyzję o przebudowie wnętrza. Wiąże się to z wyburzeniem i przestawieniem ścian działowych. Ich demontaż nie powinien mieć wpływu na konstrukcję budynku, ponieważ ich funkcją jest podział wnętrza na pomieszczenia. Jeśli nie wiesz jak dobrze zabrać się za rozbiórkę ścian działowych, skorzystaj z usług wykwalifikowanych fachowców.

Sprawdź czy ściana, którą chcesz zdemontować na pewno się do tego nadaje

Zanim zostanie wyburzona konkretna ścian, której chcesz się pozbyć, należy ocenić czy aby na pewno nie jest ona ścianą nośną. Jeśli jej grubość wraz z tynkiem wynosi 15-16 cm to można stwierdzić, że jest to ściana działowa. Jednak robiąc demontaż w starym domu dobrze jest najpierw sprawdzić jak wygląda cała konstrukcja budynku. Może okazać się, że niedostateczna nośność konstrukcji stropowej spowodowała, iż podczas budowy poszczególnych kondygnacji ściany działowe stawiano jedna nad drugą, po to, by stanowiły podporę dla tej postawionej piętro wyżej. W takim wypadku nie wolno burzyć ściany znajdującej się na dole, gdyż grozi to zawaleniem budynku. W takim wypadku warto poprosić o ekspertyzę inspektora bądź konstruktora budowlanego.

Przed wyburzeniem należy także sprawdzić, czy w ścianie nie znajdują się żadne rury, przewody instalacyjne. Jeśli są, to przed demontażem należy wszystko odłączyć i zamknąć dopływ wody. W przypadku wyburzenia ścian najlepiej skorzystać z pomocy sprawdzonej firmy, która świadczy usługi remontowo-budowlane, takiej jak firma pana Piotra Tuszyńskiego ze Zwolenia. Tu poza wyburzaniem ścian różnego typu, możesz liczyć na skuwanie glazury, demontaż paneli i parkietów, demontaż mebli przytwierdzonych do ścian czy też sprzątanie piwnic oraz strychów.


Rozbiórka różnego rodzaju ścian działowych

Proces demontażu czy też wyburzenia ścian działowych zależy przede wszystkim od tego z jakiego materiału są one wykonane. Ścianki działowe z płyty g-k posiadają konstrukcję szkieletową, dlatego ich demontaż musi być wykonany stopniowo, krok po kroku. W pierwszej kolejności nacina się płytę blisko jednego z profili mocujących, co pozwoli ją oderwać. Potem wyciąga się wypełnienie (np. z wełny mineralnej), a potem usuwa płytę z drugiej strony. Na samym końcu odkręca się stelaż od podłogi, sufitu i ścian.

Zabierając się za rozbiórkę ścian drewnianych najpierw trzeba skuć tynk wraz z matą trzcinową. Aby dostać się do desek trzeba usunąć druty mocujące matę. Następnie można zabrać się za odrywanie desek i usunięcie wypełnienia oraz demontaż ram, które stanowiły podporę dla ściany.

Trudne w usunięciu są ścianki wykonane z cegieł i betonowych bloczków. Przede wszystkim należy tu pamiętać, by wyburzanie zacząć od góry i rząd po rzędzie schodzić do samego dołu. Do rozbiórki ścian z cegieł posłużą młotek i przecinak. Te z pustaków można potraktować ciężkim młotem, a bloczki gipsowe bądź betonowe najlepiej odcinać piłą.

Pamiętaj, by podczas prac rozbiórkowych zaopatrzyć się w odpowiednie worki i kontenery na gruz i odpady mieszane. Firma ze Zwolenia udostępnia je podczas wykonywania demontażu. Pracownicy zadbają również o posprzątanie miejsca po remoncie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas