Materiał Partnera Jak wybrać traktorek ogrodowy?

Jak wybrać traktorek ogrodowy?

Prace związane z koszeniem trawy to coś, co trzeba wykonywać regularnie, jeśli chcemy mieć na swoim terenie bardzo zadbane powierzchnie zielone. W ostatnim czasie najbardziej wygodnym oraz popularnym rozwiązaniem są traktorki ogrodowe przydatne zwłaszcza na większych powierzchniach trawiastych. Sprawdźmy zatem, jak wybrać traktorek ogrodowy oraz jakie są jego rodzaje.

Budowa traktorka ogrodowego

Standardowy traktorek ogrodowy służący do koszenia trawy zbudowany jest oczywiście z takich elementów jak podwozie z czterema kołami, siedziska, modułu koszącego oraz kierownicy bądź drążków kierowniczych a także bardzo często znajdującego się z tyłu pojemnika na skoszoną trawę. Warto wspomnieć także, że tego rodzaju traktorki posiadają silnik spalinowy (jedno, dwu lub trzycylindrowy).

Rodzaje traktorków ogrodowych

Na chwilę obecną w kategorii traktorków ogrodowych mamy do wyboru ich trzy rodzaje, takie jak:

  • Traktorek z agregatem tnącym z przodu - Jest to bardzo wygodny w użytkowaniu rodzaj traktorka i jak jego nazwa wskazuje, posiada noże tnące na przodzie. Tego rodzaju traktorek charakteryzuje się tym, że spala małe ilości paliwa i jego praca jest stosunkowo cicha. Może on również pracować w tak zwanym trybie Multiclip, dzięki czemu podczas koszenia nasz trawnik będzie automatycznie nawożony.
  • Traktorek z centralnym agregatem tnącym - Jest to model traktorka, który podczas koszenia trawy stosuję formę zbierania jej do specjalnego kosza bądź wyrzutu bocznego, posiada dużą moc a także wszelkiego rodzaju wymienne akcesoria, dzięki którym zyskujemy podczas jego pracy więcej możliwości niż samo koszenie.
  • Traktorek typu zero turn - Tego rodzaju traktorek charakteryzuje się tym, że posiada możliwość obrotu i 180 stopni, a także bardzo szybko tnie trawę, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy na wielkopowierzchniowych trawnikach (również takich gdzie jest mnóstwo drzew bądź innych przeszkód). Traktorki tego typu posiadają również specjalne drążki kierownicze, co znacznie usprawnia ich obsługę.

Na co zwracać uwagę wybierając traktorek ogrodowy?

Jest wiele rzeczy, które powinniśmy brać pod uwagę wybierając odpowiedni dla nas traktorek ogrodowy, a wyróżnić wśród nich możemy:

  • Wielkość trawnika a także ukształtowanie terenu.
  • Moc silnika.
  • Rodzaj systemu usuwania trawy (koszowe, wyrzut boczny, mielenie).
  • Wielkość powierzchni tnącej.
  • Ilość noży
  • Dodatkowe akcesoria (np. pług śnieżny, kosz na trawę, koła nie niszczące trawy, regulowane siedzenie).

Gdzie kupić traktorek ogrodowy?

Kiedy zdecydujemy się na zakup traktorka ogrodowego. to zachęcamy to zakupu go w firmie Dobre Narzędzia PHU posiadającej w swojej ofercie traktorki ogrodowe oraz inne narzędzia wyłącznie sprawdzonych, renomowanych firm, a dzięki doświadczonym doradcom idealnie dobierzemy tam traktorek, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Opracowanie:

Dobre Narzędzia PHU Dariusz Śledź

Ustka , Słupska 1

Podziel się