Materiał Partnera Jak wybrać odpowiednie lustro do łazienki?

Jak wybrać odpowiednie lustro do łazienki?

Wybór odpowiedniego lustra do łazienki może okazać się kluczową sprawą, ponieważ powinno ono być przede wszystkim funkcjonalne. Lustro łazienkowe pomaga nam przecież w wykonaniu m.in. codziennych, rutynowych czynności higienicznych. Wybierając lustro łazienkowe, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, o których niewątpliwie warto pamiętać. Zobaczmy, więc o czym powinniśmy pamiętać przy wyborze lustra łazienkowego.

Weź pod uwagę wymiary

Bardzo ważnym czynnikiem, który w głównej mierze powinien decydować o wyborze lustra łazienkowego, jest zarówno jego rozmiar, jak i rozmiar pomieszczenia, w którym się ono znajdzie. Oczywistą sprawą jest, że większe lustra w sposób idealny sprawdzą się w pomieszczeniach posiadających dużą powierzchnię, zaś lustra o mniejszych wymiarach będą nadawały się do pomieszczeń o małej powierzchni. Dobór lustra w tym kontekście jest niezwykle ważny, ponieważ wnętrze naszej łazienki powinno prezentować się w sposób bardzo estetyczny.

Wygląd zewnętrzny i funkcjonalność

Czynnikiem, który również z wielu przypadkach decyduje o wyborze lustra do łazienki, jest jego wygląd zewnętrzny. Mówimy tutaj oczywiście zarówno o kształcie lustra, które może być na przykład okrągłe, kwadratowe czy prostokątne, jak również o obramowaniu oraz jego kolorze. Jeżeli chodzi o ramy lustra łazienkowego, to zwykle wytwarza się je z tworzyw sztucznych, metalu lub drewna. Oczywiście nie są to jedyne opcje, ponieważ lustro łazienkowe może również występować w wariancie nie posiadającym obramowania. W kontekście funkcjonalności warto zadbać o to, aby nasze lustro było stosunkowo łatwe do czyszczenia oraz aby nie osiadała na nim para wodna. Lustra łazienkowe są często również jednym z elementów szafek przeznaczonych na kosmetyki, co również jest bardzo funkcjonalną opcją.

Lustra na wymiar nie tylko do łazienki

Bardzo ciekawym wariantem, jeżeli chodzi o zakup lustra przeznaczonego zarówno do łazienki, jak i innych pomieszczeń, w których również będzie ono bardzo przydatne, jest zamówienie oraz wykonanie go na wymiar. Przy zamawianiu lustra na wymiar mamy możliwość dostosowania go w najdrobniejszych szczegółach do naszych potrzeb i preferencji. Możemy zlecić na przykład przycięcie go do niestandardowych kształtów (np. trójkąta lub sześciokąta). Szeroką ofertę, jeżeli chodzi o lustra robione na wymiar, znajdziemy w Zakładzie usług szklarskich ze Ślesina, którego właścicielem jest Waldemar Jaworski. Poza lustrami wykonywanymi na wymiar mamy tam również możliwość zakupu między innymi paneli, balustrad oraz kabin prysznicowych wykonanych z wysokiej jakości szkła.

Opracowanie:

Jaworski Zakład usług szklarskich

Ślesin , Knieja 13

Podziel się