Materiał Partnera Jak wybrać najlepszą farbę do pomalowania wnętrz?

Jak wybrać najlepszą farbę do pomalowania wnętrz?

Planując budowę domu lub remont mieszkania, na pewno masz zamiar zmienić kolor ścian. Do tego niezbędne jest zakupienie odpowiednich farb. Na rynku jest wiele rodzajów farb, które produkowane są przez różne firmy. Większość osób kieruje się tylko odcieniem i niestety jest to błędne postępowanie. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze farb oraz jakie są ich rodzaje!

Jak wybrać farbę? Jakie są ich rodzaje?

Podczas dokonywania wyboru farby do wnętrz, nie kieruj się tylko kolorem. Oczywiście odgrywa on istotną rolę, jednak to nie od odcienia zależy trwałość oraz ostateczny efekt. Najczęściej wybierane są farby lateksowe oraz akrylowe. Na początku zajmiemy się farbami lateksowymi. Ich zdecydowaną zaletą jest wysoki stopień odporności na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu goszczą one w kuchni i łazience. Co więcej, chętnie są wybierane do pokojów, w których przebywają dzieci ze względu na możliwość zmycia pomalowanych fragmentów.

Natomiast farby akrylowe wybierane są do każdego rodzaju pomieszczeń za wyjątkiem łazienki. Ci, którzy decydują się na samodzielne przemalowania pokoju, robią to zazwyczaj tego typu farbami. Wszystko to ze względu szybkie schnięcie oraz dobrą elastyczność do podłoża. Podczas ich nakładania istnieje niskie ryzyko powstania zacieków oraz nierówności, zatem idealnie sprawdzą się nawet wtedy, gdy ściany maluje niedoświadczona osoba.

Trzecim rodzajem farb, aczkolwiek rzadko wybieranym są farby strukturalne. Tworzą one ciekawy, niecodzienny efekt, jednak sprawiają nieco trudności podczas nakładania. W pierwszej kolejności nakłada się je za pomocą szpachli, dopiero później możliwe jest nadanie im odpowiedniego wzoru!

Gdzie kupić dobrej jakości farbę?

Zazwyczaj nie ma problemu z dostępnością farb, możesz je dostać w każdym markecie budowlanym oraz na składzie budowlanym. Jeżeli zależy Ci na fachowym doradztwie oraz atrakcyjnej cenie wybierz tę drugą opcję. W renomowanych składach budowlanych znajdziesz wspomniane w tym artykule farby, a także:

  • tapety
  • kleje
  • artykuły dekoracyjne
  • cement, cegły
  • materiały metalowe
  • materiały wykończeniowe.

To tylko kilka z wielu produktów, jakie w swoim asortymencie ma skład budowlany. Równie istotną rolę odgrywa wybór odpowiedniego składu. Jedną z godnych polecenia hurtowni z chemią budowlaną jest Hembud. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z renomowanymi producentami firma zdobyła uznanie wśród klientów oraz oferuje tylko produkty najwyższe jakości oznaczone specjalnymi certyfikatami. Ich szczegółową ofertę możesz sprawdzić na stronie internetowej.

Opracowanie:

Hembud

Puławy , Składowa 6A

Podziel się